Alte știri din fotbal
S-a trezit Dinamo! „Câinii” transferă și un portar cu 15 meciuri în Ligue 1
0
Filipe Coelho a făcut bilanțul după amicalul cu Sabah
0
S-a aflat acum: pe cine voia să aducă Kopic la Dinamo » Transfer picat după instalarea lui Nuno Campos
0
MM Stoica salută inițiativa lui Răzvan Burleanu: „Dacă se va opera această modificare de regulament...”
0
Știri din fotbal internațional
Petrecere balcanică în SUA » Fanii Bosniei au invadat impresionantul stadion din Seattle și au făcut un adevărat spectacol
0
Rețineți numele! Starul de 18 ani a intrat istant în istorie: peste Mbappe, Messi și Yamal » Toamna trecută înfrunta România!
0
Scoția - Brazilia și Maroc - Haiti, meciuri decisive în Grupa C la Campionatul Mondial: 6 goluri în prima repriză, „dublă” Vini, „nebunie” în celălalt meci
0
Visul bosniacilor continuă! Trei echipe calificate din Grupa B a Mondialului
2
Lifestyle
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Cum trăiește o tânără avocată într-o garsonieră de 10 metri pătrați, la ...
Libertatea
Secretul bine păzit al regimului Ceaușescu: accidentul care a afectat-o ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
BNR pune în circulație noi bancnote în România. Ce se schimbă pe banii care ...
Libertatea
Dupa parerea profesorilor din presa si majoritatea suporterilor, Edi a venit la conferinta de presa cu pieptul umflat, tratand pe toti de sus si cerand la toti sa i se faca statuie pt doua victorii cu niste amatori. Asa pare. de fapt Edi a cerut INCREDERE din partea presei si fostilor jucatori. Nu pt el. Ci pentru tinerii de la nationala. Ca toti sa fim mai aproape de ei si sa o lasam mai usor cu critica si "suntem varza, ne bat toti " etc. Ceea ce mi se pare foarte ok, foarte educat si deloc gresit. Pt ca increderea si incurajarea fac doar bine. De presa nu ma mir. Niste vorbitori si atat. De "suporteri" nici atat. Ma mir de fostii fotbalisti, de cei care stiu cu adevarat ce inseamna sa fi in teren, sa dai tot si cu toate astea sa fi injurat, sa fi criticat sa fi injosit. De ei ma mir.
O analiză adevărată, cum sunt prea puține în presa sportivă de azi.
Chiar e greu de completat cu ceva.Respect!
Trebuie spus adevarul despre aceste doua victorii ...aceste doua victorii n au nici o valoare daca faci un egal sau pierzi in Kosovo ...de aceea nu poti fi acum sustinatorul lui Edy neconditiuonat ...fiindca stii valoarea celor doua victorii ...daca l lasam pe Edy sa se creada selectioner dupa aceste doua victorii iar nu ne calificam ...pe ce ma bazez ...pe locul 4 din LN ...tot cu Edy antrenor si unde am intalnit echipe de valoarea noastra ...in iunie nu vreau sa am aceeasi surpriza ...Edy sa inveti pana atunci meseria de selectioner ...
respect! JeSuisDanUdrea
Continuand Ideea anterioara oare n-ar fi trebuit ca dupa doua victorii sa fie pline studiourile de jucatorii nationalei, de antrenori sau chiar de membrii federali..In Romania parca e o concurenta permanenta intre ziaristi si cei care dau intradevar bataile in arena...menirea formatorilor de opinie nu este oarecum aceia de a fi aproape de Nationala, atat de aproape cat sa fim oarecum lipiti pt. ca ideea ar fi de fapt "uniti sub tricolor".. Daca-l punem pe Edy sa Raspunda lui Dinu, Lui Banciu, Lui Dumitrescu , lui Ioanitoaia...sigur ii stricam toate intentiile bune pe care le are si care ar prinde aripi daca nu l-am chestiona atata si am fi cu el NECONDITIONAT
Draga Dan Udrea, te-am mai urmarit si de obicei ai comentarii echilibrate. Gandeste-te te rog care sunt formatorii de opinie dinRomania care fac lobby echipei nationale...I'l ai invitat de exemplu pe MM Stoica in fiecare saptamana, este un formator de opinie care nu are sa vorbeasca impotriva echipei lui nici macar atunci can gg il numeste public ***..si atunci te intreb de ce noi toti ne permitem sa criticam Nationala pt. ca suntem toti sub acelasi steag...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
O analiza realista cu multe argumente. Personal nu cred ca ne putem califica cu acest joc fara nici o noima, o echipa care are un singur fotbalist adevarat Alibec. Iar Edi nu e pentru pozitia asta.
Da...d le Dan Udrea ...au fost doua meciuri hidoase cu o ratare si mai hidoasa a lui Alibec ...care n are nicio scuza ...calificarea nu se obtine cu justificari ...numai dupa ce te califici poti veni cu justificari ...aceste 6 punbcte nu valoreaza nimik daca nu se obtin 3 puncte in Kosovo ...egalul nu este bun ...egalul a fost bun pentru Andorra ...
Hai ca asta e buna! Cine vorbeste despre Piturca, presa perora antijocul lui si il condamna ca noi, brazilienii Europei, nu jucam spectaculos. Au venit alti magicieni ai tacticii fotbalistice si nu jucam nici joga bonito si nici pe la turneele finale nu dam. In istoria noastra, toate bataliile castigate au fost facute prin eficientizarea la maximum a posibilitatilor noastre umane. Presa trebuie sa se hotarasca daca vrea sa fie dreapta sau nu, dar marele ganditor Udrea nu poate sa vina sa faca pe desteptul (el fiind din aceeasi sleahta). Hai sa o lasam asa, vedem ce urmeaza!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.