OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Război total la Constanța! Suporterii Farului, val de injurii la adresa lui Gică Popescu și a Viitorului
0
Farul - Metaloglobus și Petrolul - Oțelul » Aflăm a doua echipă care merge la baraj
1
Hermannstadt - FCSB și Unirea Slobozia - UTA Arad » Modificare în clasament! Cine este pe loc direct retrogradabil
2
Temerile lui Alex Albu s-au adeverit! FCSB, formulă experimentală la Sibiu după acuzațiile ex-rapidistului: „Spuneau că ne retrogradează”
1
Știri din fotbal internațional
Procuratura a deschis anchetă după sărbătoarea lui Inter » Gestul care îl poate costa pe Marcus Thuram!
0
Cinci transferuri în lucru pentru Jose Mourinho » Pe ce posturi încearcă Real Madrid să întărească lotul la vară
0
Cristi Chivu licitează pentru mijlocașul lui Liverpool » Suma cerută de englezi și schimbul propus lui Inter
0
Olivier Giroud, într-un nou rol la Campionatul Mondial
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
INTERVIU Sorin Pîslaru, cardiologul român care lucrează la Clinica Mayo, ...
Libertatea
Orașul numit cândva „rușinea Italiei” a devenit una dintre cele mai ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Roșiile românești cu moț au cucerit supermarketurile anul acesta. Cât costă ...
Libertatea
"ai castigat - continua! ai pierdut - continua." nu asta era principiul olimpismului? ce mai e de adaugat?
110% de-acord cu ce zici. idem si in cazul de fata. mama si-a depasit clar atributiile, dar nah, e parinte, fosta campioana, antrenoare, psiholoaga, femeie puternica... cum sunt majoritatea romanilor :) are dreptate pana si autorul articolului
Nu, ma gandeam la exemple mai apropiate de tenisul din Romania, majoritatea nici nu ajung in circuit. Acum Tsitsipas o avea relatia pe care o are cu tatal sau, dar a ajuns jucator de top, e clar ca nu e un esec. Dar nu a stat doar in tatal sau, asta e clar. In schimb sunt copii care chiar rateaza trenul spre marea performanta pentru ca parintii cred ca e mai avantajos sa ramana aproape, neintelegand ca nu au conditiile necesare pe care le pot oferi pentru marea performanta.
Apreciez maniera raspunsului. Te gandesti la alde Stefanos 'sub papuc' Tsitsipas? Nu urmaresc mult tenis, dar cazul lui mi se pare strigator la cer ca relatie bolnavicioasa tata-fiu.
Am un paratrasnet langa nick care atrage 'raspunsuri' generale adresate neamului?
Decizia corecta este in comentariul meu dar nu intelegi ideile dintr-un text, ca sa nu mai vorbesc despre felul in care te exprimi. :)
E suficient sa te uiti la interactiunile dintre fetele din lot ca sa iti dai seama ca exista un sambure de adevar pe undeva. In plus, nu iese fum fara foc. Clar s-a intamplat ceva la un moment dat, altfel nu apareau zvonurile astea din neant.
Si mai e un lucru toxic la actuala conducere FRG: In loc sa pretinzi ca nu ai conditii acasa, ca sa te antrenezi in alte tari, lupta si fa toate demersurile ca asta sa nu se intample si sa fie lotul unit la el acasa. Cum e posibil ca o fata sa lucreze singura la Dinamo, si celelalte prin Ungaria, sau unde or mai fi fost? Asta e un lucru urat, la actuala conducere FRG, trebuie sa iti dai silinta sa obtii conditiile de pregatire la tine acasa.
Comentariul nu e rautacios, mai mult reflecta relatia poate prea dependenta mama-fiica. In fine, daca e adevarat ca FRG nu se immplica, atunci acolo e buba reala. Si ma intreb: Cum e posibil din cate campioane am avut la gimnastica, inclusiv cativa barbati au fost, nu se gaseste cineva sa fie presedintele FRG? Caci probabil, un alt motiv pt care nu esti bagat in seama, este ca nu ai pe cineva reprezentativ la varf. Scuze, dar comparatia cu Burleanu nu merge: caci de cativa ani incoace, noi suntem favorizati de arbitri si primim diferite avantaje la varf, mai mult ca oricand anterior. N-avem echipa cine stie ce, dar avem influenta. De asta zic ca si la gimnastica, cine te reprezinta la varf sa fie o persoana cu influenta.
Mama gimnastei a facut afirmația că își retrage fiica din echipa României de gimnastica, ca un gest de fronda imporiva oficialilpr federatiei romane de gimnastica. Oficiali care au privit cu indiferență modul injust in care a fost notat exercițiul fiicei ei. Cand de fapt, oficialii români trebuiau să fie primi care contestau modul cum a fost punctat exercițiul si nicidecum atrenoarea (in cazul asta fiind chiar mama gimnastei). Asta e procedura legală. Apoi s-a implicat Nadia Comăneci cand a vazut ca oficialii români nu se implica. Ce este asa greu de inteles ??? Vad ca nimeni nu zice nimic despre acești delegați oficiali...aleși pe criterii politice. Asa cum a fost ales si Răzvan Burleanu președinte al FRF...precum si multi altii. Dar se pare ca asa ne place sa fim...lipsiti de demnitate...sa nu supărăm șefii.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.