Alte știri din fotbal
Florinel Coman se întoarce!? » Decizia de la miezul nopții, imediat după România - Țara Galilor
0
„Plec din România dezamăgit” » Ce nu i-a convenit lui Craig Bellamy și „tricolorul” remarcat: „Mi-a plăcut”
0
Denis Drăguș, impresionat de Gheorghe Hagi
0
David Matei i-a luat tricoul, după România - Țara Galilor: „Domnul Hagi nu poate să mă ridice în slăvi”
1
Știri din fotbal internațional
Endrick dă peste cap planurile lui Carlo Ancelotti
0
Bătaie înainte de Cupa Mondială! Starul Portugaliei, eliminat după ce și-a lovit adversarul
0
Cesc Fabregas atacă Serie A: „Aici este imposibil să înțelegi ce se întâmplă”
0
Manchester United a rezolvat primul transfer tare al verii! „100% confirmat”
0
Lifestyle
Încă o nuntă la FCSB » Imagini din Bolintin Vale: „Un singur nume, o singură poveste”
2
Pleacă să se căsătorească a doua zi după România - Țara Galilor. „Îl bag doar o repriză”
1
Ultima „fiță” la Roland Garros: tot mai mulți tenismeni sunt însoțiți de animale de companie
2
Starul lui Arsenal și-a lansat film documentar » Partenera a atras toate privirile
1
Doi experți militari au numit vinovații pentru drona din Ucraina explodată ...
Libertatea
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului ...
Adevărul
„Cum spun italienii...” » Sportiva de la Consulat a folosit o expresie ...
GSP SPECIAL
Shingo Suzuki, profesorul care a introdus predarea limbii române la ...
Libertatea
Hagi se va ambiționa să le dovedească faptul că nu au dreptate contestatarilor lui, aici vorbim de antrenor, nu de jucător. Facem pariu că așa va fi?
Vai, vai, vai, regele nu a avut ce face si a acceptat... Moare de binele fotbalului nostru... Mai degraba dupa banii federatiei... Ca si bietii "amarati" stoichita si dumitrescu...
Hai sa verificam cat de bun e Hagi. Ii dam pe mana urmatoarea echipa : "Germania 1 (30) - Italia 2 (19) + Polonia 1 (8); Portugalia 1 (29); Portugalia 1 (23); Anglia 1 (30) - Grecia 1 (21); Italia 1 (30); Germania 1 (30); Turcia 1 (accidentat + 14); Italia 1 (29) - Spania 1 (25)". In traducere, "Germania 1 (30)" inseamna "jucatorul X a jucat in prima liga germana (Bundesliga) 30 de meciuri in acest sezon". Deci ii dam lui Hagi echipa asta si vedem cat de bun e. Cum n-avem o astfel de echipa ? Aha, e clar, Hagi e un antrenor mediocru. Trebuia sa inventeze jucatori, dom'le. Daca era altcineva in locul lui, ehei, ce minuni se intamplau ... // p.s : echipa de mai sus e cea a Poloniei din meciul de baraj jucat impotriva Suediei. Apropo, Polonia a pierdut meciul ala. Stiu, academia. "De ce n-a produs dom'le Hagi jucatori de Bundesliga, Premier League si Serie A" ? Pai ... asta-i marfa pe care a gasit-o pe piata. Nu le-a zis Hagi alora sa joace prost. Ca-i convenea si lui sa ia 3-4 milioane pe-un jucator foarte bun. Da' n-a avut cu cine.
spune maestrul "Didi Prodan, stoperul cu 54 de selecții, s-a prăpădit la numai 44 de ani de inimă rea după ce noua conducere a Casei Fotbalului l-a umilit". Cred ca maestrul este prea in varsta pentru ca cineva sa il mai dea in judecata pentru astfel de nascociri suburbane.
Cu tot respectul pt Hagi ca jucător si om de afaceri in fotbal...nu se potriveste ca antrenor pt o Romanie adânc in noroi.Aici trebuie o mana puternica, neutra ,care sa înceapă totul de la 0 si sa formeze o echipa dupa performanta neto.Hagi va dori sa facă ceva bun dar ii va fi greu sa nu formeze o echipa din pile...fiul sau mediocru fiind primul pe lista lui viitoare cu siguranță
Stimate domnule Ovidiu, am un mare respect pentru dumneavoastra se stie insa ca aveti o slabiciune pentru Gica Hagi , o afinitate sa-i spunem din care motiv il vedeti in culori mai pozitive decat este. Concret jos palaria in fata domnului Hagi in calitate de jucator, a fost mare, in ce priveste antrenoratul palmaresul e subtire, 2 titluri de campion cu Viitorul, Farul cu " cantec" sa le zicem , adevaratul examen a fost cand a jucat in tururi preliminare picate de obicei din primul tur. Nu e de mirare, rareori jucatori geniali au fost si antrenori buni mai degraba exceptii precum Cruyff sau Beckenbauer. E de apreciat ce face dumnealui cu academia si ca scoate jucatori din pacate nu e de ajuns , trebuie mai multi bani investiti, antrenorii copiilor sa fie la curent cu ce cere acum sa fie juniorii competitivi. Problema jucatorului roman este fragilitatea fizica si psihica, "cocolositi" de acasa ca sunt buni, cand se transfera afara nu face fata la concurenta si de obicei se intoarce cu coada intre picioare.Domnul Gica Hagi nu se apropie in nici un fel de mentorul sau domnul Lucescu, pur si simplu nu e antenor rau e doar mediocru.
V-ati pierdut un cititor al Gsp,probabil ca nu va pasă dar chestia asta cu (continua fara cont) e ca sa vedeti voi dupa ce da cititorul click, sa vedeti accesarile. Nu este ok, ati pua cica intra sa poti comenta, credeti ca ne-am.nascut ieri? Ori poate altii, eu nu mai intru deloc, doar asa ca sa nu mai vedeti voi clickurile. Va credeti Gazzetta dello sport?
Saracul ”rege”! Cum se mai sacrifica el pentru binele tarisoarei (pe “linie” de fotbal, desigur). Asa cum politicienii si burlenii sint niste sacrificati, iata ca si “regele” li s-a aliturat! Ce bine este, ca sa nu (ne) fie rau!:)))
Ce judecata de infractor ai dta, dle LasPalmas?! Dupa mintea dumitale, un hoț prins cu mâța-n sac care da inapoi ce-a furat trebuie sa scape de pedeapsa? Bravo domnule, pai unde am ajunge asa? Păi hai sa furam toti, sa inselam statul.. Daca nu ne prinde rămânem cu prada, daca ne prinde, dam inapoi si gata, scăpăm..Așa ceva?!
Hagi a acceptat din lipsă de variante. I s-a explicat că nu poate ocupa postul cât timp e patron/antrenor la Farul (câțiva ani s-a tot plâns că nu e luat în calcul) și omul se pregătise și stătea la pândă. Cam cum îl așteaptă Zidane pe Deschamps de ani de zile și ăla nu se mai simte. Cu Lucescu era clar că nu va dura o veșnicie. La Steaua s-a făcut de râs, la Galata nu mai zic... Unde să mai meargă? La Brescia?! Nu-i pasa nimănui de afara că ai luat 2 titluri în România. Cel puțin dacă se califica într-o grupă europeană, dar doar s-a făcut de râs prin preliminarii. Practic nu are carte de vizită. E un pește mare într-o baltă mică și atât. O să vină cu ideile lui de posesie și 'joc combinativ' pe care nu o să le poată implementa la națională pentru că nu ai destul timp cu jucătorii. Vor începe nervii, orgoliul zgândărit, dăm vina pe presă și 'mediul ostil', 'lipsa de susținere', lipsa de investiții, etc.. în principiu terminăm pe un 3-4 grupa de nations league și după aia pierdem niște puncte unde n-ar trebui în primele meciuri din calificările pentru Euro și terminăm campania într-o coadă de pește cu presa codindu-se să-l critice și strict la noroc vom prinde sau nu un loc 3 de baraj. Eu l-aș fi adus pe Dorinel Munteanu, n-ai nevoie de joc elaborat la națională, oricum nu 'ieșim la joc' tradițional vorbind cu echipe de nivelul nostru sau mai bune. Aș prefera să intre montați băieții pe teren, să ai un zbir acolo, să mai scăpăm de vedetisme și aere. Să pună osul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.