OPINII » POVEȘTILE LUI OPRIȘAN
Alte știri din fotbal
FC Botoșani - Rapid, în a doua etapă din Superligă » Echipele probabile + cotele
0
Remarcatul lui Ilie Dumitrescu după Csikszereda - FCSB: „Jucători cu profilul ăsta trebuie tratați special”
0
CFR Cluj - FC Voluntari, meciul care deschide ziua în Superligă » Echipele probabile + cotele
0
Dennis Politic, scos la vânzare! Cât cere Becali: își asumă o pierdere uriașă
5
Știri din fotbal internațional
Decizia lui Kylian Mbappe uimește Franța! » Ce mesaj a transmis întregii țări căpitanul Les Bleus după Mondial
0
Coșmarul continuă pentru starul lui Chelsea: suspendat pentru dopaj 4 ani și părăsit de iubită, acum dat în judecată pentru o sumă enormă
0
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
0
PSG a stabilit un preț astronomic pentru Barcola
0
Lifestyle
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
0
Iuliana Pepene, întrebată direct: „Cât de greu este pentru un bărbat să-ți câștige inima?” » Răspunsul oferit de prezentatoarea TV
14
Noua sală ultramodernă a României va fi inaugurată săptămâna viitoare » Nimeni nu va ghici primul meci care va fi găzduit acolo
7
Daniela Crudu și Mădălina Pamfile au apărut pe gazon la Botoșani
6
Român întors acasă după 25 de ani în Germania: „Și urzica e mai faină aici ...
Libertatea
Pentagonul elaborează scenarii pentru o operațiune terestră de amploare în ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
A treia dronă doborâtă de un avion F-16 în spațiul aerian românesc în ...
Libertatea
Credeti ca dintre cei de-acum este vreunul nelacom ? Cu siguranta va spune ca se pricepe el la de-astea, la degetul mic are tot mapamondul. Doar ca n-a auzit nimeni de el !
Catalin, multumesc ! Cine nu baga la nationala un Romica Buia, un Sorin Vlaicu (final anii '80) sau pe Costica Budescu nu-i antrenor. Nici nu merita sati mai pierzi timpul.
Îți amintești de Marius Sava? Ar fi fain și un articol despre el, talent inascut.
Buia a jucat după 2000 la Poli și nu în anii 90 , a venit cu Toni Dobis odată cu înființarea lui Poli Aek...
Nu stiu cum dar am jucat fotbal pe bitum cu Buia in spatele scolii 190. Pe teren mic nu m a impresionat :) dar l am vazut live in cateva meciuri la Rocar si pot sa spun ca era meserias :) Dupa ce am am jucat cu el s a bagat la terasa la cateva beri. Cine stie, poate ajungea mai sus daca ar fi fost mai serios sau cum ai zis tu daca ajungea afara cand era pustan.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
fain articolul Cataline, stilul tau, usor umoristic cu informatii sportive scoase de la naftalina, pline de farmec. in anii 90 mergeam la meciuri la Poli Timisoara. Buia juca la Poli pe-atunci si era vedeta echipei, iar printre microbistii vremii imi amintesc ca circula povestea asta cu probele lui Romica la Barca. ;)
n-am inteles nimic
Pacat , mare pacat ... era foarte talentat ! Am jucat un pic cu el la clubul CSS nr. 2 cu prof. Georgescu si chiar mi-a fost si vecin pe str. V. Babes din Baia Mare ... au fost cativa baieti talentati , dar el a fost singurul care pe langa talent a muncit si a ramas perseverent ! Avea un stang ucigator si un simt al porti foarte bine dezvoltat ... practic toate mingile ajungeau in final la el , si el o baga in " ate " ! Si acum imi aduc aminte cum era deschis pe stanga si in final se termina cu gol ! Pe langa asta , era si este un tip cu bun simt si n-a avut niciodata ifose si fitze cum sunt multi " mucosi " din ziua de azi ! " Buzatule " succes la CSM !
O poveste trista ... mare pacat ca Buia a pierdut o asa oportunitate.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.