OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Zi plină la Sepsi: un transfer și o plecare au fost oficializate
0
Toate transferurile verii în Superliga » Craiova își subordonează rivalele
7
Arbitrul înscris în partidul lui Emil Boc, delegat la Supercupa Craiova - U Cluj. Reacția oltenilor
1
Arbitrii se revoltă, cu 7 zile înainte de reluarea Superligii: „Ne apucăm de Uber! Câștigăm mai puțin decât un livrator și ne înjură toată lumea”
9
Știri din fotbal internațional
Dedicație pentru Craiova la debutul în preliminariile UCL: ce va apărea pe tricourile juveților
0
Gata, începe sezonul! ML Vitebsk - Craiova, debutul campioanei în preliminariile Champions League. Echipe probabile + unde se vede la TV
7
Raul Rusescu desființează declarația selecționerului de la Mondial: „A greșit față de un întreg continent!”
2
„Spion” pentru Vitebsk » A dat informații despre Craiova în presa din Belarus
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
3
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
8
Cum a reușit profesorul Mihail Iordache – Bossul din Câmpina – să scoată pe ...
Libertatea
Eșec grandios: Rusia a încercat să copieze drona ucraineană „Baba Iaga”. ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Cel mai lung proces de mare corupție din România. Prima sentință, cu ...
Libertatea
UEFA va renunta sa sustina ideea asta aberanta a imbuibatilor bogatasi tot pentru bani. Banii celor multi si pasionati de fotbal, ce depasesc toate averile cumulate ale grofilor proprietari de cluburi separatiste, iar fluxul indirect al banilor celor multi catre fenomen surclaseaza orice cash-flow al societatilor comerciale prin care acesti proprietari bogati deruleaza afacerile cluburilor in cauza. Asa ca sa stam blanzi dar nu lipsiti de vigilenta, deocamdata e uragan intr-un pahar cu apa chestia asta.
O competitie doar cu echipele campioane ar da faliment dupa un singur an. Asta vreti? Ne lovim in terminologii, avem impresia ca va veni cineva cu bani de la el de acasa ca sa vedem doar echipe campioane. Nu, fotbalul rezista cu audiente, cu vanzari de publicitate, competitiile rezista daca vvin bani, daca nu atunci trecem la cupa Intertoto cu echipele campioane.
@cirus 11. Chiar sa iti fie cu iertare ca nu prea pricepi chestiunea. Ideea este veche si conform ei TOATE campioanele ar trebui sa inceapa in Champions si in functie de rezultate sa continue sau sa paraseasca intrecerea. Greu de inteles, ce atata bataie de cap si critici fara obiect?
Sa-mi fie cu iertare dar totusi Ioanitoaia are o varsta, cum sa creada ca reactia fanilor le-a oprit planurile?? Totul a fost previzibil si nici macar nu au apucat sa fie proteste serioase. Este EVIDENT ca au fost opriti pe cale politica, la nivel guvernamental ori au fost santajati ori mituiti, o sa aflam. PS: legat de critica asta desantata a formatului CL, ca ce cauta echipele de pe locurile 2-3 direct in grupe si 4 in playoff... uneori ma intreb daca oamenii astia chiar gandesc. Ok, ne deranjeaza pe toti lucrul asta dar hai sa mergem pe firul logic... deci ne dorim ca toate campioanele sa fie in grupe, toate toate?? Pai UEFA are 55 de membri, fiecare cu cate o campioana... in ce format sunt toate astea direct in grupe? inclusiv malta si feroe? Daca incepi sa tai vreuna, apoi precedentul e deja facut si poti merge cu taiatul ca acum. Pana la urma ce mastodont de competitie isi imagineaza Ioanitoaia si altii?
Bogatii vor mai avea tentative de lovituri ca aceasta. Ultima de acum aproape 30 de ani a distrus complet campioanele din afara celor 4 majore: Spania, Italia, Anglia si Germania. Practic de atunci s-a decis ca doar cei cu bani se pot gandi sa castige UCL. Real Madrid intre era de maidan din anii 50-60 si trecerea la faza grupelor a casitgat un singur trofeu. Singura reforma majora in UCL e ca in intrecere sa participe doar campioanele, fie ca vorbim de faze direct eliminatorii sau grupe.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.