Comentarii (6)
lumpy666
lumpy666  •  20 Iulie 2014, 07:42

DIN CE TARI AU FOST CEI 2 ARBITRII AI PARTIDEI GRECIA-ROMANIA caci NICI ASTA NU REIESE DIN ARTICOL doar FAPTUL CA SUNTEM SI LA ACEST "CE": "CIUCA BATAILOR" intr-o grupa MULT MAI USOARA fata de grupa: UNGARIA,CROATIA,SERBIA,SPANIA,GERMANIA,FRANTA........!!!!!!!! -In grupa noastra doar MUNTENEGRU si poate ITALIA cat de cat se ridica la un NIVEL DECENT iar GRECIA daca o sa pice cu UNGARIA o sa fie "VICTIMA SIGURA"........!!!!!!!!

anticircotas
anticircotas  •  19 Iulie 2014, 20:35

Totusi, in acest ziar asa-zis "de sport" (vorba vine) nu putem citi cine au fost marcatorii Romaniei, care a fost scorul pe reprize, alte amanunte etc? Bravo, ghesepe!

bamse1901
bamse1901  •  19 Iulie 2014, 19:08

tot grecii

adi_stelistul
adi_stelistul  •  19 Iulie 2014, 18:19

Un rezultat atat de strans cu Grecia, locul 6 la ultimul Campionat European si tot 6 la ultimul Campionat Mondial (de anul trecut) nu e rau deloc. Cu conditia ca lucrurile sa progreseze in sensul dorit. Sa vedem ce facem cu Rusia. Dupa rezultatele indirecte pare ca i-am bate, da' sa vedem.

silverchair63
silverchair63  •  19 Iulie 2014, 17:16

Si daca ar fi facut egal situatia ar fi fost la fel, nu mai puteam trece de Grecia la goleveraj (15 goluri de recuperat in ultima etapa, imposibil) si nici in fata Rusiei nu ne ajuta, avand golaveraj mai bun decat ei. Scorul e mincinos, Romania a condus permanent. La 9-8 pentru noi cu 37 de secunde inainte de final pe atacul nostru am primit superioritate pentru 20 de secunde. Din pacate, in loc sa jucam toate cele 20 de secunde de superioritate si sa incercam sa dam golul decisiv, sau cele 30 de secunde de atac, pentru a nu le mai lasa timp grecilor de un ultim atac, am tras imediat la poarta un sut slab prins de portarul grec care si-a pus echipa pe contraatac si am primit gol 9-9 imediat.

red77
red77  •  19 Iulie 2014, 17:08

au pierdut meciul si calificarea in sferturi in cel mai dobitocesc mod cu putinta ! mai erau 40 de secunde si aveau atacul si om in plus iar un destept a tras la poarta dupa vreo 3 secunde si din unghi. pacat !