Articol de GSP - Publicat luni, 27 mai 2019 10:37
Delegația României de Aikido (artă marțială japoneză) a participat în premieră la cel mai mare eveniment mondial dedicat Aikido-ului, care a avut loc în Japonia.
România a participat pentru prima oară la această demonstrație de mare vechime, ajunsă în acest an la cea de 57-a ediție. Delegația țării noastre a deplasat în Japonia 20 de sportivi.
Sportivii români au demonstrat duminică în fața a 8.000 de spectatori, în ceea ce reprezintă cu siguranță cel mai important moment din istoria aikido-ului românesc.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!