Alte știri din fotbal
„Cum e viața extrasportivă a lui Tavi Popescu?” » Ioan Becali: „Știu doar când colabora cu noi că a venit familia lui să mergem pe Decebal să scoatem o domnișoară din apartament”
0
Alex Cicâldău, centrul de comandă al Craiovei » Cifrele Wyscout nu lasă loc de intrepretări
0
FCSB, pusă în alertă de un fost mare internațional: „CFR Cluj e mai stabilă și mai disciplinată”
0
Turcii insistă pentru transferul lui Musi: care este poziția celor de la Dinamo
3
Știri din fotbal internațional
Peter Bosz, după ce l-a înlocuit pe Dennis Man la pauză: „În primele 15 minute m-am gândit: «La ce mă uit?»”
0
Rizespor - Alanyaspor, duel românesc în Turcia » Akdag este titular, Ianis Hagi și Mihăilă sunt rezerve
2
Ghinion înainte de Mondial » Argentina a pierdut unul dintre campionii săi
0
Aiuritor! Fostul selecționer, DEMIS după ce și-a obligat echipa să stea trează 28 de ore la sfatul ChatGPT
0
Lifestyle
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
4
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Instructor de schi, despre diferențele între pârtiile românești și cele ...
Libertatea
Cine este Alex Pretti, bărbatul de 37 de ani împușcat în timpul protestelor ...
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Vladimir Putin nu vrea negocieri de pace și ar putea opri războiul doar ...
Libertatea
Din pacate s-a lasat tras de anturaj, a fost lucrat de Don King, se droga...da, aici a gresit mult. Daca acel om, Cuz Damato ar mai fi trait 4-5 ani, Mike Tyson ar fi fost alt om, cel putin cat priveste boxul. A fost vina lui ca s-a lasat dus de nas, insa pentru mine este pe locul 3, Dupa Ali si Frazier. Iau ca reper cariera pana la 30 de ani. Pana la al doilea meci Evander. De acolo chiar ca s-a ales praful. Si referitor la meciul cu Lewis, daca lua partida in serios, eu zic ca putea sa castige, dar nu mai avea vointa...inima. De exemplu, pentru mine, Vitali a fost castigator in meciul cu Lewis.
eu sper sa dureze 5 minute doar in cazul in care il face ko pe pascal, altfel imi doresc ca meciul sa mearga 12 reprize:))
daca vorbim doar de grei, da asa sunt foarte multi boxeuri de renume...nu doar ei.
eu zic ca adevarul e undeva la mijloc, a fost si protejat dar in acelasi timp el nici nu a putut sa lupte cu cei mai buni din cauza turneului super six, oarecum np-a fost vina lui, eu oricum il siustin cum am sustinut orice mare sportiv roman, sau cum i-am sustinut pe mosu doroftei , diaconu sau v dinu. acum toti suntem neincrezatori, din cauza meciului cu froch, lucian are sansa sa ne demonstreze ca ne-am inselat, in dimineata asta! sper sa reuseasca, eu unu asa imi doresc.
Si Frazier sau Foreman. M-am uitat la meciurile dintre ei. Ali - Foreman, Foreman - Frazier si al treilea meci dintre Ali si frazier ( thrilla in manilla ). Asa ceva nu o sa mai existe in box, niciodata.
sper sa nu dureze 5 minute. ar insemna ca degeaba nu am dormit.
Daca vrei sa fii un boxer top 3 all time nu poti sa te bazezi doar pe prima parte a carierei. Trebuie sa ai o cariera frumoasa, lunga si armonioasa. Destui au reusit si nu au fost nevoiti sa fuga prin ring de adversar cum ai descris tu foarte bine lupta cu Lewis. Talent urias pt Tyson, dar parca a murit talent. Sa fii bun doar cativa ani la inceput(chiar f bun), nu e de ajuns. Marii campioni se descurca bine si la varste mult mai inaintate decat avea tyson cand fugea prin ring. Nu e nici pe departe in top 3 all-time. Top 10 da, doar pt acel inceput fulminant de cariera dar in nici un caz top3. Top 3 marketing da, top 3 boxer nu...
corect, desi n-ai nici o treaba cu sp[ortul asta , ai zis si tu in sfarist ceva adevarat:))))
Corect, nu se compara meci cu meci, ai dreptate. Dar eu imi sustin punctul de vedere. Asta vad eu, ca a fost umflat ( nu zic ca nu este bunicel ) si in meciul cu froch au fost momente cand nu ii venea sa creada ce se intampla si se vedea slabiciunea pe chipul lui. Nu este facut pentru lupte adevarate, pentru meciuri contra unor boxeri adevarati. Urmareste cu atentie ultimele evenimente cu Pascal, conferinta, stare off, cantar....este total depasit de evenimente. Cu parere de rau, ii dau 5% sanse sa castige acest meci.
Ali si Tyson sunt si vor ramane cei mai buni si cei mai spectaculosi boxeri all time. Boxeri din ziua de azi sunt doar niste gàozari. inclusiv fratii aia rusi. Boxerii din ziua de azi nu mai au nici'o treaba cu Boxerii de altadata.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.