FESTIVALUL OLIMPIC AL TINERETULUI EUROPEAN  ·  FOTE 2013

FOTE 2013 Ultimele rezultate de la festival şi lotul României

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 februarie 2013 00:00

Rezultate FOTE

Ultima zi:

Schi alpin, slalom mixt:
1. Austria (Ager, Reisinger, Steinlechner);
2.Italia (Delago, Olivieri, Gasslitter);
3. Elveţia (Kasper, Dayer, Stoffel);
România nu s-a calificat în finală

Biatlon, ştafetă mixtă:
1.Ucraina (Mekuşina, Niciporenko, Mihda, Ivko) 1h 26:15,1;
2.Germania (Deigentesch, Weidel, Reiter, Weick)  +1,5;
3. Austria (Kupfner, Schwaiger, Waillinger Ulmer) +21,9;
...
8. România (Buzas, Racz, Gego, Demeter) +2,51;3

Schi fond, ştafetă mixtă:
1. Rusia (Bakanov, Nepriaeva, Cervotkin, Sedova) 56:09,7;
2. Germania (Schluler, Hennig, Cebulla, Carl) +1:27,2;
3. Norvegia (Augdal, L. Weng, Bruvoll, T. Weng) +2:26,2;
...
9. România (Cioancă, Bajko, Pripici, Sara) +6:05,9.

Sărituri cu schiurile,  echipe mixte:
1. Germania (Selbach, Ruprecht, Dufter, Bradatsch) 888,5p;
2. Slovenia (Javorsek, Srsen, Lanisek, Prevc) 860, 7 p;
3. Austria (Raudaschl, Schoitsch, Steiner, Hofer)  812,7 p.

Patinaj artistic, masculin:
1. Adian Pitkeev (Rus) 177, 10 p;
2. Iaroslav Paniot (Ucr) 156,02 p;
3. Adrian Tesson (Fra), 154, 12 p
...
5. Cătălin Ştefan Dimitrescu (Rom) 133,31 p.

Hochei pe gheaţă
finala mică: Elveţia-Cehia 2-1;
finala mare: Finlanda-Rusia 4-2.

Ziua a patra

Schi alpin, slalom, feminin:
1.Nora Grieg Christensen (Nor) 1:33,78.
2. Christina Ager (Aut) +0,19;
3.Sasa Brezovnik (Slo) +0, 54;
...
43. Bianca Copot (Rom) +19,39;
44. Sarolt Sogor (Rom) +20,86;

Sărituri cu schiurile, echipe, masculin:
1. Slovenia (Seretinek, Prevc, Jelovcan, Lanisek) 987,5 p;
2. Germania (Winter, Hahn, Dufter,Bradatsch) 952 p;
3. Austria (Steiner, Mendel, Greiderer, Hofer) 935.0 p;
...
5. România (Torok, Purice, Pîtea, Tatu) 882 p.

Ziua a treia

Schi alpin, slalom uriaş, masculin:
1. Manuel Annewanter (Aut) 1:45,90;
2. Mathias Graf (Aut) +0,51;
3. Elie Gateau (Fra) +0,61;
...
45. Mihai Andrei Cenţiu (Rom) +10, 10;
...
48. Koppany Pap (Rom) +12,56;
...
52. Ioan Alexandru Niculescu +15,56;
...
60. Robert Ronaldo Frăţilă +25,27.

Biatlon, 10 km individual, feminin:
1. Marion Deigentesch (Ger) 31:32,1;
2. Gabriela Lescinkaite (Ltu) +1:25.5;
3. Tuuli Tomingas (Est) +1:37,4;
...
12. Dorottya Buzas (Rom) +3:54.3;
...
54.Bernadette Focze +11:32.5;
55. Renata Racz +11:33,4;
56. Andreea-Oana Vălean +12:11.2;

12,5 km, individual, masculin:
1. Dominic Reiter (Ger)  36:08,0;
2. Anthony Benoit (Fra) +1:52,8;
3. Viktor Plitcev (Rus) +2:19,9;
...
27.Raul Andrei Demeter (Rom) +7:00,6;
...
32. Emanuel Gerbacea (Rom) +8:05,4;
...
40. Hunor Gego +9:05,6;
...
57. Richard Crăciun +11:21.3.

Schi fond, 5 km CT, feminin:
1. Anastasia Sedova (Rus) 13:54,0;
2. Victoria Carl (Ger) +2,1;
3. Natalia Nepriaeva (Rus) +3,7;
...
35. Erzebet Emilia Sara (Rom) +2:16,9;
...
40. Reka Bajko (Rom) +2:44,3;
...
42. Edit Vakaria (Rom) +2:56,2.

Short-track 1.000 m, feminin, finală:
1. Sofia Prosvirnova (Rus) 1:39,453;
2. Anna Kalinina (Rus) 1:39, 455;
3. Aurélie Monvoisin (Fra) 1:39,593;
Bianca Stănică şi Teodora Pană nu s-au calificat în finală;

1.000 m, masculin, finală:
1. Emil Imre (Rom) 1:33,745;
2.Tristan Navarro (Fra) 1:33,748;
3. Denis Airapetian (Rus) 1:39,915;
Tamas Antal nu s-a calificat în finală;

3.000 m, ştafetă mixtă:
1. Franţa (Margaux Maurice, Aurélie Monvoisin, Yoann Martinez, Tristan Navarro) 4:25,973;
2. Italia 4:26,566;
3. Polonia 4:26,699;
România nu s-a calificat în finală.

Snowboard, SBX, masculin:
1. Jerôme Lymann (Elv) 130,00 p;
2. Luca Haemmerle (Aut) 104,00 p;
3. Sandro Perrenoud (Elv) 78,00 p;
Ionuţ Ungureanu s-a oprit în sferturi; Peter Almasi şi Andrei Mareş s-au oprit în optimi;

SBX, feminin:
1. Juliette Lefevre (Fra) 150,00 p;
2. Francesca Gallina (Ita) 120,00 p;
3. Katharina Neussner (Aut) 90,00 p;
Luana Cherecheş nu a luat startul.

Ziua 2

Schi fond, 7,5 km, tehnică liberă, feminin:
1.Victoria Carl (Ger) 20:15,3;
2. Anastasia Sedova (Rus) +36,4;
3. Anamarija Lampic (Slo) +50,2;
...
25. Emilia Erzebet Sara (Rom) +2:38,9;
...
37. Edit Vakaria  (Rom)  +3:44,2;
...
50. Reka Bajko (Rom) +4:38,4;
Daniela Sabinela Capătă (Rom) nu a luat startul;

10.00 km, tehnică liberă, masculin:
1. Aleksei Cervotkin 24:25,0;
2. Evgheni Vahruşev (Rus) +33,6;
3.Ole Joergen Bruvoll (Nor) +41,6;
...
28 Florin Daniel Pripici (Rom) +2:32,6;
...
36.Luca Daniel Cojocaru +2:56.1;
...
53. Marius Daniel Tălpaş +4:02.5;
...
80. Alin Florin Cioancă +8:06.3.

Schi alpin, slalom uriaş, feminin:
1. Verena Gasslitter (Ita) 1:43,77;
2. Roberta Melesi (Ita) 0,08;
3.  Christina Ager (Aut) 0, 67;
...
20. Ania Monica Caill (Rom) 5,81;
...
34. Raluca Georgiana Ciocănel 11,94;
...
49. Bianca Copot (Rom) 28,63.

Short-track, 500 m, feminin, finală:
1.Sofia Prosvirnova (Rus) 0:46,093;
2. Kathryn Thomson (MBR) 0:46,176;
3. Nicole Gomez Botter (Ita) 0:46,569;
Stănică Bianca şi Teodora Pană nu s-au calificat în finală;

500 m, masculin, finală:
1. Denis Airapetian (Rus)  0:44,152;
2. Emil Imre (Rom) 0:44,188;
3. Leonardo Palla (Ita) 0:44,333;
Antal Tama nu s-a calificat în finală

Sărituri cu schiurile, individual HS 100, masculin:
1. Cene Prevc (Slo)    261.0 p (cea mai lungă săritură: 98,5 m);
2. Anze Lanisek (Slo)    256.0 p (cea mai lungă săritură, 97,5 m);
3. Thomas Hofer (Aus) 246.5 p    (cea mai lungă săritură 96,0 m);
...
8. Iulian Pîtea (România) 226.0 p (cea mai lungă săritură: 90,0 m);
...
16. Eduard Torok (Rom)    218.0 p (cea mai lungă săritură 90,5 m)
...
18. Valentin Tatu (Rom)    214.5 p (cea mai lungă săritură 88,5 m)
...
50  Alexandru Mocăniţă nu s-a calificat în manşa a doua.

Hochei pe gheaţă: grupa A: Rusia - Elveţia 6-1

Ziua 1

Short Track
1.500 m, feminin, finală: 1. Sofia Prosvirnova (Rus) 2:28,319; 2. Anna Kalina (Rus) 2:28,444: 3.Oliwia Gawlica (Pol) 2:30,450... Teodora Pană şi Bianca Stănică nu s-au calificat în finală

1.500 m, masculin, finală: 1. Tristan Navarro (Fra) 2:20,691; 2. Daniil Zasosov (Rus) 2:21,738; 3. Yoann Martinez (Fra) 2:22,518... 6. Emil Imre (Rom) 2:52,635... Tamas Antal nu s-a calificat în finală

Lotul României FOTE

BIATLON (8)
Feminin: Dorottya Buzas, Oana Vălean, Renata Racz, Bernadette Focze;
Masculin: Gerbacea Emanuel, Hunor Gego, Raul Demeter, Richard Crăciun;
Antrenori: Simon Marton, Marin Ananie, Izabela Gecse.

SCHI ALPIN (8)
Feminin: Raluca Ciocănel, Ania Caill, Copot Bianca, Sogor Sarolt;
Masculin: Koppany Papp, Renaldo Frăţilă, Andrei Cenţiu, Alexandru Nicolescu;
Antrenori: Florin Cristea, Bianca Stan, Andrei Burchiu.

SCHI FOND (8)
Feminin: Erzebet Sara, Reka Bajko, Daniela Capătă, Edith Vakaria;
Masculin: Daniel Pripici, Alin Cioancă, Daniel Cojocaru, Marius Tălpaş;
Antrenori: Ioan Poponeci, Istvan Ianosi.

SCHI SĂRITURI (6)
Feminin: Daniela Haralambie, Raluca Trâmbiţaş;
Masculin: Iulian Pîtea, Valentin Tatu, Eduard Torok, Alexandru Mocăniţă;
Antrenori: Gerea Gheorghe, Csaba Magdo, Adrian Comănescu.

SNOWBOARD (3)
Feminin: Luana Cherecheş;
Masculin: Peter Almaşi, Ionuţ Ungureanu, Nan Bogdan;
Antrenor: Kinda Geza.

PATINAJ ARTISTIC (3)
Feminin: Denisa Sandu;
Masculin: Cătălin Dimitrescu;
Antrenor: Marius Negrea.

PATINAJ VITEZĂ (SHORT TRACK) (4)
Feminin: Bianca Stănică,Teodora Pană;

Masculin: Emil Imre, Tamas Antal; 

Antrenoare: Maria Bogyo este antrenoarea lotului.

HOCHEI PE GHEAŢĂ (20)
Portari: Attila Adorján, Arnold László; fundaşi: Tihamér Györfy, Ştefan Gabriel, Zsolt Mátyás, Arnold Kovács, Arnold Bors, Ákos Molnár; atacanţi: Péter Balázs, Norbert Antal, Mátyás Kovács, Róbert Győrgy, István Geréb, Milán Karda, Gergő Iszlay, Tamás Részegh, Tibor Albert, Norbert Karda, Cosmin Marinescu, Attila Janovits;
Antrenor: Ottó Keresztes, István Geréb.

559507-harta-fote.jpg



Arafat s-a dezlănțuit: Un pacient externat la cerere, după o săptămână a ajuns aproape în comă. Alt caz, cu simptome minore la data de 6, acum...
Libertatea
Comentarii (1)
ady_com10  •  24 Februarie 2013, 12:32

un click aici ://visitors2cash.com/ref.php?refId=24066

Vezi toate comentariile (1 )
Comentează
Agenda
Oră Competiție / Post TV
18:00 Fotbal, Liga 1
Sepsi - Chindia
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
20:30 Fotbal, Liga 1
CFR Cluj - Gaz Metan
Digi 1, Telekom 1, Look Plus
20:30 Fotbal, La Liga
Alaves - Getafe
Digi 4, Telekom 4, Look Sport 3
22:00 Fotbal, Premier League
Manchester United - Southampton
Eurosport
22:45 Fotbal, Serie A
Inter - Torino
Digi 4, Telekom 2, Look Sport
Program TV complet

Liga 1