Alte știri din fotbal
Doi oameni lăudați de antrenorul Oțelului: „Foarte buni!”
0
La 28 de ani așteaptă prima convocare la națională: „Încă visez la asta”
0
Răstunare de situație! Erau la un pas la plecare de la CFR Cluj, dar Șumudică i-a salvat
0
Bogdan Andone, nemulțumit de situația de la Argeș: „I-am spus mereu lui Dani Coman”
0
Știri din fotbal internațional
Italienii l-au SPULBERAT pe Radu Drăgușin: „A dormit complet, cel mai slab!” » Nota primită de român
1
Carragher: „Cea mai proastă campanie de transferuri din istoria Premier League”
0
Seară neagră pentru Radu Drăgușin » AS Roma a spulberat-o pe Fiorentina, hattrick Malen într-un meci de coșmar pentru român
9
Bologna - Lazio, decis de un gol marcat în minutul 59
0
Lifestyle
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
9
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Comisia Europeană propune creșterea CASS la pensii ca soluție pentru ...
Libertatea
Cum își răcoreau grecii casele acum 2.000 de ani, fără aer condiționat. ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cod galben de furtuni severe, grindină și vijelii. Lista localităților ...
Libertatea
Drept la replica In urma articolelor de presa aparute in spatiul public ieri, 5 aprilie 2021, noi, semnatarii acestei intampinari, ne exprimam consternarea fata de acuzatiile grave aduse d-rei antrenor Adriana Teocan si logodnicului acesteia, dl Daniel Mitroi de catre parintii sportivei Andra Ioana Rusu. De cativa ani de zile, grupului nostru de parinti ai sportivelor practicante de gimnastica ritmica li s-a alaturat si familia Rusu, iar toate deciziile luate de noi, ca parinti, legate de buna desfasurare a activitatilor de pregatire, logistica, sprijinul oferit antrenoarei, aspecte mateiale, etc ne-au apartinut in totalitate, fiind discutate si agreate cu cea mai mare transparenta. In primul rand, niciunul dintre noi nu confirma vreo acuzatie legata de un eventual comportament neadecvat din partea antrenoarei sau colaboratorilor acesteia. Copiii nostri sunt pregatiti de ani buni de zile de catre Adriana Teocan, iar realizarile lor pe plan sportiv sunt cel putin egale cu nivelul dezvoltarii psihologice, al increderii in sine si fair play-ul de care dau dovada acum, ajunse in prag de adolescenta. Copiii nostri formeaza o echipa unita atat la nivel sportiv, cat si pe plan personal, toti abordand antrenamentele cu placere, interes si responsabilitate. Nu am fost niciodata in situatia de a remarca vreun abuz fizic sau verbal, in timpul sau in afara orelor de antrenament. Suntem constienti de rigorile presupuse de practicarea sportului de performanta, de nivelul de presiune c
sa isi apere clubul pentru ce? pentru faptul ca au angajat oameni care aduc persoane din afara clubului? chiar si doar simplu fapt ca acest individ care nu are nici o treaba cu angajarea la CSA a antrenat grupa atunci cand antrenoarea era plecat denota o ilegalitate. el nu era angajat si dei nu avea voie sa faca asta. tu insa nu gandesti. pe de alta parte chiar daca antrenoarea avea dreptate nu trebuia sa respinga dreptul sportivei de a mai participa la competitii sportive pentru ca este si nu stiu ce pe la FRG. deci despre ce vorbim? daca era copilul tau in locul fetei asteia mai gandeai la fel? esti unul dintre aia care considera ca o femeie trebuie abuzata sa iti stie de frica? atat te duce capul?
Dacã iti inscrii copilul sa practice un anumit sport din cadrul UM02301- CSA Steaua , tu , ca parinte , trebuie sa platesti din propriul buzunar unui angajat al statului roman , angajat al clubului sportiv finantat din fondurile MaPN ( 2% PIB)
In caz ca nu știați academician doctor docent Hincu e pensionar iar in locul sau a fost adus un amic al lui “Ciucă al nostru”, un anonim care nu a ocupat in viața lui o funcție de conducere (de fapt a fost șef de birou, având doi oameni in subordine :-))) ). Sa ii cerem demisia!? La ce ar folosi, e in funcție de o saptamana și oricum e acolo nu pt a avea proprii inițiative ci un doar paravan. Din păcate toate astea tot in capul lui Talpan se sparg, in mod normal va urma un proces, probabil civil, in care omul va trebui sa își apere clubul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.