Comentarii (39)
cirus11
cirus11  •  24 Iunie 2026, 19:09
Postat de radumatei pe 24 Iunie 2026, 18:21

Micul Boc trebuie să se dea cocoș pe insta ca să nu piardă voturile trotinetarzilor care umblă cu slava-n gură, dar el știe că nu are vreun cuvânt de spus în această privință. Competiția se va desfășura după regulile federației. Fie la Cluuj, caz în care Boc va pica de fraier (ca de obicei) fie în altă parte, caz în care Cluujul nu va mai pupa prea curând organizarea vreunei competiții sportive importante.

Foarte bine, sa o mute, poate chiar direct la Moscova, in 2 zile. Si sa stii ca tremura Clujul ca nu mai primeste competitii de gimnastica ritmica, haha.

cirus11
cirus11  •  24 Iunie 2026, 19:09

Wow, nu ma asteptam la asa verticalitate de la Boc, sincer wow. Are perfecta dreptate.. As fi vrut sa vad un boicot generalizat in sporturile astea, judo, lupte al tarilor europene impotriva conducerilor care au permis asa ceva (care de multe ori sunt complet controlate de rusi direct sau prin interpusi... oricine le urmareste stie ce avantajati erau rusii la toate jurizarile in anii de dinainte); doar ca nu au tupeu. Ei uite ca Boc a avut curajul sa spuna asta desi stie cati rusofili avem prin tara...

nicolaeigrecu
nicolaeigrecu  •  24 Iunie 2026, 19:05

Bravo, coane Emile!

Brazvan
Brazvan  •  24 Iunie 2026, 19:01
Postat de radumatei pe 24 Iunie 2026, 18:21

Micul Boc trebuie să se dea cocoș pe insta ca să nu piardă voturile trotinetarzilor care umblă cu slava-n gură, dar el știe că nu are vreun cuvânt de spus în această privință. Competiția se va desfășura după regulile federației. Fie la Cluuj, caz în care Boc va pica de fraier (ca de obicei) fie în altă parte, caz în care Cluujul nu va mai pupa prea curând organizarea vreunei competiții sportive importante.

Cel mai drăguț comentariu...

Andrei127
Andrei127  •  24 Iunie 2026, 18:50

Cati iubitori de rusi sunt printre noi

Dr.Hoock
Dr.Hoock  •  24 Iunie 2026, 18:51
Postat de deemon_ss pe 24 Iunie 2026, 18:09

Cum adica sala cu pricina e proprietatea ta personala?Ai construito cu banii tai?

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

RockyIV
RockyIV  •  24 Iunie 2026, 18:45
Postat de doublem. pe 24 Iunie 2026, 18:31

Domnule Primar Emil Boc, nu mă poate nimeni acuza că sunt de partea rușilor dar tot ce văd posibil să faceți e să anulați cu totul competiția. Au mai făcut și alte țări în cupa mondială de scrimă și tot ce au pierdut a fost organizarea etapei de cupă mondială care a fost mutată în altă parte sau nu s-a mai ținut deloc. O țară gazdă nu decide cine poate participa la o competiție, nu este competiția ei. Gazda se supune regulilor federației internaționale și acceptă toți sportivii invitați sau suferă consecințele. Vezi mondialul de gimnastică artistică din Indonezia și neprimirea Israelului. Indonezia plătește și bine că plătește (și probabil vor mai veni sancțiuni). Dacă vreți ca România să intre pe o listă neagră a țărilor care nu mai pot organiza competiții (sau cine știe - nici participa) în gimnastică forțați interzicerea Rusiei. Dar sfatul meu e să anunțați anularea concursului și poate trebuia făcută mai din timp.

Știi câți spectatori merg la concursurile de gimnastică ritmică? Familiile sportivelor! Care e paguba dacă Clujul nu mai organizează așa ceva?

Mihai15
Mihai15  •  24 Iunie 2026, 18:45
Postat de RockyIV pe 24 Iunie 2026, 18:41

Respect Boc! Fără ruși in România!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Mihai15
Mihai15  •  24 Iunie 2026, 18:44

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Dodel
Dodel  •  24 Iunie 2026, 18:42

Cea mai buna stire din ultimul timp !!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Comentează