Comentarii (29)
Baphomet707
Baphomet707  •  24 Iunie 2026, 19:50
Postat de Dumitru_C pe 24 Iunie 2026, 18:40

La cât de demagog e acest individ, e clar ca vrea sa facă scandal să abată atentia de la neputințele locale. Clujul nu e spectaculos. Am fost in luna mai pentru trei zile, dar m-am convins. Niste strazi vopsite, niste trotuare si cam atât. Minusuri: trafic mult mai greu decat in Capitală, restaurante proaste și nejustificat de scumpe (am aflat ca localnicii nu le frecventează). Unde e calitatea vieții atât de trâmbițată de acest edil?

Boc stia perfect dinainte ca exista aceasta posibilitate. Ce face acum e ipocrizie si foame de capital politic. Dar Clujul e foarte frumos si ar fi si mai frumos daca nu ar fi atatea “vinituri” prin el. Vinituri care, evident ajung la Cluj tocmai pentru ca nu e interesant…ahaa, is acri strugurii…

parpalache
parpalache  •  24 Iunie 2026, 19:49

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

alessyo49
alessyo49  •  24 Iunie 2026, 19:38

Catocule, poate erai credibil daca aveai aceeași atitudine contra sportivilor americani si israelieni....altfel este doar un gest de servilism, plin de ipocrizie!

S0s0
S0s0  •  24 Iunie 2026, 19:37

Excelent, felicitări pentru luarea de poziție! Federațiile cărora le plac criminalii de război pot să și-i ia acasă, nu să le impună prezența în orașe ok.

parpalache
parpalache  •  24 Iunie 2026, 19:35
Postat de doublem. pe 24 Iunie 2026, 18:31

Domnule Primar Emil Boc, nu mă poate nimeni acuza că sunt de partea rușilor dar tot ce văd posibil să faceți e să anulați cu totul competiția. Au mai făcut și alte țări în cupa mondială de scrimă și tot ce au pierdut a fost organizarea etapei de cupă mondială care a fost mutată în altă parte sau nu s-a mai ținut deloc. O țară gazdă nu decide cine poate participa la o competiție, nu este competiția ei. Gazda se supune regulilor federației internaționale și acceptă toți sportivii invitați sau suferă consecințele. Vezi mondialul de gimnastică artistică din Indonezia și neprimirea Israelului. Indonezia plătește și bine că plătește (și probabil vor mai veni sancțiuni). Dacă vreți ca România să intre pe o listă neagră a țărilor care nu mai pot organiza competiții (sau cine știe - nici participa) în gimnastică forțați interzicerea Rusiei. Dar sfatul meu e să anunțați anularea concursului și poate trebuia făcută mai din timp.

Ai ales cel mai nepotrivit exemplu cu Israel!Știind bine forța Sionismului!Dar in 2014... Suedia a interzis tenismanilor israelieni sa intre in Suedia-ca protest la cele 55 de zile de bombardamente la gramada-asupra Gazei-(tot Netanyahu era premier)-cu moartea a 2000 de copii palestinieni!Dar pe atunci Suedia era o țara neutra!Sau așa afirma!

22robert03
22robert03  •  24 Iunie 2026, 19:32

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

parpalache
parpalache  •  24 Iunie 2026, 19:27
Postat de cirus11 pe 24 Iunie 2026, 19:09

Foarte bine, sa o mute, poate chiar direct la Moscova, in 2 zile. Si sa stii ca tremura Clujul ca nu mai primeste competitii de gimnastica ritmica, haha.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Sportfans
Sportfans  •  24 Iunie 2026, 19:25
Postat de cirus11 pe 24 Iunie 2026, 19:09

Wow, nu ma asteptam la asa verticalitate de la Boc, sincer wow. Are perfecta dreptate.. As fi vrut sa vad un boicot generalizat in sporturile astea, judo, lupte al tarilor europene impotriva conducerilor care au permis asa ceva (care de multe ori sunt complet controlate de rusi direct sau prin interpusi... oricine le urmareste stie ce avantajati erau rusii la toate jurizarile in anii de dinainte); doar ca nu au tupeu. Ei uite ca Boc a avut curajul sa spuna asta desi stie cati rusofili avem prin tara...

Și mă rog ce are sportul cu prefectura ? Oricum plantația de banani de la Cluj are ochii căprui cam supradimensionati !

Erji_Manastur
Erji_Manastur  •  24 Iunie 2026, 19:22

nu-s de acord moka ;-)

Geogy
Geogy  •  24 Iunie 2026, 19:19

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează