SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  CUPA MONDIALĂ

VIDEO A treia medalie într-o săptămână pentru Cătălina Ponor la Cupa Mondială!

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 martie 2017 17:31

Cătălina Ponor a câștigat astăzi medalia de argint în finala la bârnă de la Cupa Mondială de la Doha, fiind a treia medalie în această săptămână.

Gimnasta noastră s-a clasat pe poziția secundă cu nota 13,900, în timp ce aurul a fost câștigat de chinezoaica Tingting Liu, cu nota 14,466. Podiumul a fost completat de o altă chinezoaică, Huan Luo (13,700).

Din păcate, Cătălina a ratat finala de la de la sol, unde a terminat pe locul 11.

Medalia Cătălinei Ponor de astăzi vine după ce în urmă cu 6 zile, la Cupa Mondială de la Baku, românca a câștigat două medalii de aur la sol și bârnă.

La masculin, Marian Drăgulescu a terminat pe locul 8 (ultimul) în finala de la sărituri, cu nota 13,983.