Alte știri din fotbal
FC Argeș a rezistat o repriză în inferioritate numerică și a obținut prima victorie a sezonului
3
3 detalii de la FC Argeș - Petrolul » S-a accidentat și a izbucnit în lacrimi la marginea terenului
0
Gestul care a lăsat-o pe FC Argeș în 10 oameni: pentru asta a fost eliminat Matos
0
Mihai Stoica îi dă replica lui Dică, după răbufnirea de la TV: „Poți să semeni cartofi”
1
Știri din fotbal internațional
Tragedie pe Camp Nou! Un muncitor a murit în timpul lucrărilor de renovare
0
Elicopterele lui Trump și Macron i-au stricat cantonamentul echipei din Premier League
0
Mihai Stoica explică eșecul rușinos cu Auda: „Cu VAR ar fi fost 4-1 pentru noi! Două penalty-uri clare”
4
Două cluburi din Premier League pe urmele lui Andrei Rațiu: cât vrea Rayo
2
Lifestyle
Multe echipe și-ar dori așa ceva » Formația care nu poate promova în Superligă se laudă o bază sportivă modernă
1
Soția lui Andrei Ivan a încins Instagramul din Vietnam. Apariția provocatoare care a atras toate privirile
15
Ce au furat hoții din locuința Wandei Nara: „Direct în dormitor, șocul vieții mele!”
3
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI din altă lume! Singurul mod prin care poți ajunge
3
Femeia care ridică manual, de 36 de ani, o barieră de tren. Imaginea care ...
Libertatea
Șeful Ryanair neagă faptul că un bărbat ar fi fost aspirat pe geamul spart ...
Adevărul
Cum arată astăzi satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin: IMAGINI ...
GSP SPECIAL
George Simion, obligat să achite daune morale pentru un clip difuzat în ...
Libertatea
@ cosimon Anja Andersen a fost adusa de Roibu. Nimeni altcineva din club nu a stiut pina cand ea nu a aparut la sala. De prin toamna, cand Radu Voina le-a convocat la Nationala, a inceput sa fie sapat Peter Kovacs. Si l-au sapat si l-au sapat spunandu-i permanent lui Roibu ca nu este antrenor de OLTCHIM. (nici un strain nu-i antrenor de Romania). Roibu a facut miscarea pe un impuls de moment " va arat eu voua" si a adus-o. Sistemul s-a repliat dupa o zi doua de uluiala si a inceput sa contraatace, facandu-l sa creada (facandu-i pe unii sa creada) ca Anja Andersen vrea raul OLTCHIM-ului si ca a venit cu tema sa distruga handbalul feminin romanesc. A cedat.
... sa nu lase antrenorii sa isi faca echipa... (scuze)
@ suporter valcean Sunt de acord cu tine. Si eu imi doresc mai mult pt Oltchim. Insa nu pot fi de acord cu denigrarea unor oameni care au avut rezultate. Imi pare si acum rau ca Anja nu mai e la Valcea, insa tre sa recunosti ca si ea a gresit. Este capabila, ar fi putut transformat echipa cu adevarat, insa a exagerat. Ce nu inteleg este conducerea, care teoretic ar avea de castigat de pe urma rezultatelor, a profesionalismului jucatoarelor. De ce se incapataneaza sa lase antrenorii sa isi fac echipa, de ce intra in cardasie cu unele jucatoare? Asta e de domeniul imbecilismului, tipic romanesc.
Omul nostru "lucra"la Strasbourg. ..Da, da, da.. Si cat zici ca ti-a dat Sarkozy sa te intorci?!! Tot 300 de "parai"?!! Afunda-te, dilibache!! Mai da ceva din casa ca trebuie sa ne mai distram si noi!!
Bun si pana la urma totusi, ce s-a dorit cu aducerea Anjei? O alta enigma. Au adus-o pt ce? Pt imagine, pt intimidarea adversarelor, ca tot nu inteleg. O aduci ca peste 1 luna sa o pui pe liber. E clar ca astia din conducere sunt pe dinafara. Nu isi dau seama ca imaginea clubului e compromisa astfel, plus ca si jucatoarele, ce sa mai inteleaga? Nu este numai vina lor, este mai ales vina conducerii. Rusine sa va fie, impreuna cu gazetarii astia slugarnici de 2 bani! Ursescu, Hutu & co sa ne lase, ca ne-am saturat! Sa va fie rusine pt ca si voi ca ziaristi ati avut o mare vina in tot ce se intampla la Oltchim.
@cosimon Cred ca important este ca lucrurile sa fie spuse pe nume indiferent cum s-ar interpreta asta (pro sau anti Radu Voina). Sa ne cunoastem. Sa nu mai ascundem, in spatele unor masti frumos poleite, caractere indoielnice. In ceea ce-l priveste pe domnul Voina el este in acest moment probabil cam tot ce poate da mai bun sistemul in materie de antrenorat, dar este parte din sistem, este beneficiarul relatiilor din interior acestuia. A ajuns unde a ajuns propus de oameni din sistem (includ aici si jucatoare care beneficiaza si ele de aceasta stare de fapt) si contribuie din plin la mentinerea sistemului in viata. Eu unul imi doresc ceva mai mult. Pentru OLTCHIM cel putin.
Este clar ca unor "galactice", super vedete actuale, le convin salariile mult prea mari pt ce arata ele, e clar ca le place acest statut de super vedete pe care presa slugarnica a avut grija sa li-l acorde in mod penibil, e clar ca e nevoie sa plece, sa le lase pe cele mai tinere. Nu vad de ce Luca, Meirosu, Maier, Pidpalova mai sunt tinute in echipa. Avem jucatoare muuuult mai bune: Tacalie, Zamfir, Gogorita etc. Pana la urma ce vor si astia de la conducere? Sincer, scuzati-ma dar sunt niste imbecili: adica dai atatia bani cand stii (sau nu stiu???) ca rezultate nu ai cum sa ai in conditiile astea si se pare ca ei sunt ok cu asta. Mi se pare culmea prostiei si a nesimtirii.
dacă ai fi avut un minim nivel de franceză ai fi avut măcar curiozitatea să vezi că R.Voina l-a promovat la echipa Sélestat pe Omeyer când francezul era încă junior!Iar tatăl lui Karabatic (Branko pe numele său, dar ce să știe cimpanzeii...poftim o banană puroiule!) l-a adus pe Nikola la Selestat pt un sezon, in 2000, dupa care a fost luat de centrul de juniori de la Montpellier.Eu lucram în Strasbourg pe vremea aia și îi vedeam pe Karabatic și Omeyer săptămânal în teren, dar tu ce știi mă răpciugă?Du-te mă după Anja și lasă-ne, că ne-am săturat de tine!
In plus, mi se pare cel putin suspect de ce Voina a renuntat la Oltchim dupa finala CL. Eu cred ca omul asta a pus niste conditii care nu i-au fost indeplinite de conducere. Si-a dat seama ca este nevoie de schimbari in lot probabil si ca daca nu este lasat sa-si faca echipa, atunci nu poate continua asa. Daca asa stau lucrurile, despre ce mai vorbim acuma? E clar ca atata timp cat actuala conducere ramane, in plus cateva "galactice" vedete, vorbim de pomana. Este impardonabil ca lui Stanca, Maier si altora sa le fie permis aerul asta de vedete. Daca Stanca cel putin este buna, despre Maier, fata asta e total paralela cu handbalul.
Cu tot respectul pt Anja, mie nu mi se pare ca functionau. Nici acum nu inteleg ce a vrut sa faca cu atatea schimbari, pt ca desi inteleg si sunt de acord cu ideea de fond ca jucatoarele tre sa fie capabile sa joace pe mai multe posturi, ea a mers mult prea departe. Si asta tre s-o recunoastem, oricat am aprecia-o pe Anja. Pe de alta parte dati-mi voie sa va atrag atentia ca este impardonabil sa se vorbeasca atat de urat despre d-l Voina, pt ca pana una alta Oltchimul a ajuns unde a ajuns cat timp el era antrenor. Specific natiei noastre, nu stim sa apreciem ce e bun. O sa fiu acuzat ca il sustin pe Voina. Repet, as fi vrut ca Anja sa ramana la Oltchim, insa cred ca a cam sarit calul.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.