Alte știri din fotbal
Untold alungă pe „U” de pe Cluj Arena pentru partida din turul doi preliminar! Unde vor juca „studenții”
1
Radu Miruță, o nouă reacție cu privire la promovarea Stelei: „Ministerul nu mai acceptă ca unii să-și facă combinații pe la Steaua!”
0
Clubul din Superliga a scăpat de interdicția la transferuri, chiar înainte de startul sezonului!
3
Steaua a dat răspunsul: ce se întâmplă cu Florin Talpan » „În urmă cu aproape două săptămâni...”
17
Știri din fotbal internațional
Franța - Spania 0-2 » Diabolica Roja! Franța, neutralizată de o Spanie colosală!
37
După 44 de ani, a căzut cel mai bizar record din istoria Campionatului Mondial!
0
Mikel Oyarzabal, printre zei! A egalat două legende ale Spaniei, după golul din semifinala cu Franța
0
FIFA încasează sume uriașe din cartonașele de la Mondial! Un fundaș marocan a devenit „cel mai scump” jucător al turneului
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
8
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
1
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Motivare cu explicații bizare în procesul „puciști” versus PNL. Instanța ...
Libertatea
Atac spectaculos în Marea Neagră. Ucrainenii au scufundat nava rusă ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
culegem ce am semanat..cele mai severe infrangeri de la un mondial,deci cine a condus acest sport tb sa plece(tot C.A. tb schimbat cum zicea un antrenor)antrenorii straini antreneaza loturi(noi nu avem o echipa )deci primul lucru antrenori romani care stiu f bine loturile si jucatoarele(sunt destule jucatoare ce nu au ce cauta in lotul national)redus nr de jucatoare straine ce pot juca(asa ne putem promova juca noastre)
Germania are antrenor Olandez.....
Si nu înțeleg ce e cu ura asta pe antrenorii străini. Bine ca si-au adus rușii antrenor străin, bine ca Norvegia are antrenor străin, Brazilia la fel, Muntenegrul la fel, Ungaria la fel. Dacă nu ai resurse in tara, aduci din afara. Iar Roibu asta se contrazice singur. El l-a dat afara pe Tadici, si tot el acum il vrea la naționala ?! Legătura lui cu handbalul e echivalenta doar cu relațiile pe care le avea cu diverse jucătoare de la Vâlcea (cazul cel mai cunoscut e Adina Fiera), ca altfel, fenomenul ii e străin. De unde ii găsiți, fraților, pe toți expirații ăștia? Mare interviu, super jurnalism, bravo, gsp.
Amice, fugi cu vaca si cu antrenorii tai romani de aici. Nu avem antrenori cu performante in momentul asta. Tadici, Voina sunt in vârsta, si cel puțin pe Tadici nu l-ar accepta jucatoarele. Pera ce mari performante a făcut? A luat titlul cu Vâlcea, a avut norocul sa fie acolo in niște circumstanțe favorabile. Oricum, si Vâlcea e tot o multinaționala. Ce rezultate a făcut in Liga Campionilor? Dacă s-ar aduce un antrenor roman la naționala, rezultatele ar fi exact aceleași. Iar povestea de la Brașov e imputabila oamenilor de la Brașov, președintelui de acolo, doctorului, antrenorului, primăriei. Nu are Dedu nicio treaba, doar nu era nebun sa-si tragă singur un glonț in picior. Problema e alta. Naționala a ajuns sa depindă prea mult de Neagu, tot jocul e făcut de ea. Niciun antrenor nu si-a bătut capul sa creeze un sistem si relații de joc in ipoteza ca Neagu nu joaca. Toți s-au complăcut așa - e Neagu pe teren, ce ne mai pasa, face ea ceva si golul vine. Acum a venit vremea plății pentru aceasta atitudine. La naționala trebuie adus un antrenor care sa reconstruiască echipa si sistemul de joc, astfel încât sa existe joc colectiv, ca asta e handbalul pana la urma - joc de echipa.
strainii nu sunt rai (depinde) ... sunt straini ...:)) echipele astea se numesc Nationale ... pentru ca trebuie sa promoveze sportul National ... nu multi-national ... atat la nivel de jucatori cat si de antrenori ... altfel care este rostul? De ce nu se numeste atunci Echipa de Handbal Napolitana Vesela? ...:)) Numai unui ... # ... este nevoie sa-i explici aceste chestii ... pentru ca el saracu' nu are nici capacitatea sa inteleaga si nici vointa sa accepte ... niste chestii ... care sunt pur si simplu elementare ... este doar ... o compunere de materie organica ... care produce ingrasamant si si polueaza cu CO2 ... contribuid vesel cu metrii cubi de CO2 la incalzirea globala ... mai mult decat o masina nemtesca in stare normala de functionare ... si saracu' nici nu este constient ca polueaza....:)) Si ca sa ne intoarcem ... pe semicerc ... O echipa Nationala ... nedeturana de Rostul si Menirea Sa ... trebuie sa promoveze ... Nivelul Sportului Romanesc pe toate esaloanele sale ... de la juriori, seniori si pana la antrenori ... si sa nutresca trairile de mandrie nationala ... ale microbistului roman ... castigul in nush ce competitie ... desi important ... este subsidiar, nu prevalent... Ca mai toate chestile specifice acestui ... area de habitatie si cultura ... incepand cu acest decniu ... echipele nationale au disparut ... fiind inlocuite de aceste ... proiecte nastrusnice ... si la fel s-a intamplat si cu justitia, politica, presedentia, etc ...:))
Da măi,a luat la pas titlu Ambrozie:))))
tu ai impresia ca despre corona brasov federatia a aflat cand am aflat si noi restul?in cercurile handbalului asta se stia demult tare,federatia e acuzata ca n-a luat nici o masura interna si s-a ajuns pe plan international unde wada nu ne iarta pe noi,suntem prea mici,federatia s-a multumit doar ca sunt rezultate in cupele europene si s-a facut ca ploua.Antrenor roman la handbal da,e vorba de-a scoate maxim din jucatoare ceea ce un antrenor strain nu are nici timpul nici instrumentele necesare s-o faca,nu da exemplul rusiei cu martin,pai ce bazin de selectie are rusia si ce avem noi????????rusia poate alinia 4 echipe puternici intr-o competitie europeana sau mondiala,are de unde alege,antrenorul roman nu are asa ceva,trebuie sa aibe ochi sa aleaga din ce avem,sa urmareasca si sa stie tot ce misca pe intern
Mda, bine, fix de asta aveam nevoie, unul care sa ne spuna cate de rai sunt strainii, ca trebuie romani. Uite ca rusii si-au adus strain si o sa ia titlul la pas... Si eu sunt de acord ca acum trebuie un roman, nu e timp de experimente, nu e timp ca un strain sa invete lotul, avem un pre-olimpic in curand. Dar ca idee de ce sa nu aduci un strain daca este mult mai bun?? Ce antrenori romani de anvergura avem? Ioc. Cat despre Corona Brasov, chiar nu vad ce vina are federatia... sa-i impute altele lui Dedu ca are destula munitie.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.