SPORTURI  »  HANDBAL  »  KRIM LJUBLJANA-SCM CRAIOVA 27-23 (ÎN TUR: 29-30)

Craiova a ratat calificarea » Oltencele au fost învinse la patru goluri diferență în retur

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2016 00:00

SCM Craiova a ratat accederea în sferturile de finală ale Cupei Cupelor după ce a pierdut aseară, la Ljubljana, 23-27 în fața campioanei Sloveniei, Krim.

Echipa pregătită de Simona Gogîrlă trecuse în tur cu 30-29 de fosta dublă cîștigătoare a Ligii Campionilor și a început excelent disputa din deplasare. 6-1 indica tabela în minutul 9.

Gazdele au revenit însă imediat, au trecut la conducere și conduceau la pauză cu 15-12. Oltencele nu au mai reușit să se apropie la mai puțin de două lungimi, iar Krim merge în turul următor.

Au marcat pentru Craiova: Băbeanu 7 goluri, Zivkovici 5, Andrei 3, Georgescu 3, Iovănescu 2, Cioaric, Florica, Șelaru cîte 1.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”