SPORTURI  »  HANDBAL  »  GRUPELE LIGII CAMPIONILOR

CSM București a pierdut în Macedonia cu Vardar și a căzut pe locul 4 în grupă

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2016 19:27

CSM a pierdut primul meci din faza a doua a grupelor din Liga Campionilor cu Vardar Skopje, scor 21-22 (11-11). Cea mai bună marcatoare a bucureștencelor a fost Isabel Gullden, cu 8 goluri.

În prima repriză „tigroaicele” s-au distanțat la 3 goluri, dar Vardar a revenit și chiar a preluat conducerea. Finalul reprizei le-a găsit pe cele două echipe la egalitate.

Scorul a fost strîns în partea a doua. Jucătoarele parcă așteptau finalul pentru atacurile decisive. Gazdele au luat un avans de 3 goluri în ultimele minute și CSM-ul nu a mai putut să revină.

CSM București a căzut pe poziția a 4-a în grupă, cu 5 puncte, în timp ce Vardar i-a luat locul și a acumulat 6 puncte.