Comentarii (17)
blackseacoast
blackseacoast  •  12 Octombrie 2019, 13:25

Linnea Torstensson e...WOW! La nivelul asta competitional de ridicat,avand totusi o varsta,ce prestanta,ce prezenta in meci,cu ce suflu pe intreaga perioada de joc efectiv ! Faza aparare si atac,suturi de la distanta,goluri superbe si mai ales eficiente...Sunt jucatoare care desi sunt cu cel putin 10 ani mai tinere ca ea si nu au suflul ei,inteligenta,daruirea si mai ales seriozitatea Linneei ! Toata admiratia si respectul pentru Linnea Torstensson ! Bravo ei ! Bravo si Lekic,Dedu (Denisa!),Grubisici ! Chapeau!

clujcampion
clujcampion  •  12 Octombrie 2019, 11:32
Postat de amygos_sm pe 12 Octombrie 2019, 11:14

au luat doua goluri pe reluarea jocului...micuta rusoaica a fost blocata in repriza secunda....la ce meciuri va uitati ?

2 goluri? Eu am vazut 3 doar in primele 15 minute si apoi au mai fost cel putin 2. Micuta rusoaica nu a prea fost blocata, doar ca a obosit. Eu stiu ca suporterii au tendinta de a fi subiectivi, dar cu tot respectul pentru echipa, mai e mult pana departe.

amygos_sm
amygos_sm  •  12 Octombrie 2019, 11:14
Postat de clujcampion pe 12 Octombrie 2019, 08:47

2 probleme: 1. Goluri luate rapid pe reluarea jocului. Nu e admisibil sa iei 4-5 goluri pe repliere dupa ce ai dat gol, fiind in aburii fericirii. Hai unul, dar la al doilea incepi sa te concentrezi. 2. Viahireva a facut ce a vrut. Stii cum joaca, stii cat e de tehnica si inventiva si o lasi sa se plimbe prin fata apararii fara sa o tamponezi si sa o destabilizezi. In rest binisor, poarta fantastica, ceea ce e bine.

clujcampion
clujcampion  •  12 Octombrie 2019, 08:47

digei
digei  •  12 Octombrie 2019, 06:25

Remarcabila revenire ca sa scoata un egal. Adica n-au fost in stare sa bata acasa.

catalynn
catalynn  •  11 Octombrie 2019, 23:48
Postat de spartcapus pe 11 Octombrie 2019, 23:40

Da, au fost galactice tigroaicele, ...au smuls un egal scremut!

Acum nu ca au jucat cu Sanatatea Dej sau ceva, Rostov e echipa de echipa ....

spartcapus
spartcapus  •  11 Octombrie 2019, 23:40

amygos_sm
amygos_sm  •  11 Octombrie 2019, 22:36
Postat de caoradea pe 11 Octombrie 2019, 22:30

Amygos, da stiu ! Dar o echipa sta in 2 jucatoare ??? Si cand l-au luat pe Mork de la Gyor, stiua foarte bine ca Nora nu mai jucase de un an intreg, si ca are probleme foarte mari. Si atunci ? Stai linistit, urmaresc fenomenul, stiu despre ce vorbesc. Gyor, Rostov au bani, au sponsori, nu sunt echipe finantate de la bugetul local/national !

cand sunt cele mai bune din lume pe posturile lor, conteaza...cu ultima fraza ai demolat tot ce ai comentat in comentariul precedent..:)

caoradea
caoradea  •  11 Octombrie 2019, 22:30
Postat de amygos_sm pe 11 Octombrie 2019, 22:18

domnule cunoscator, matale stii ce buget au adversarele ? stii ca e finalista ligii campionilor..?.habar nu ai pe cele lume traiesti...stii ca neagu si mork sunt accidentate ?

amygos_sm
amygos_sm  •  11 Octombrie 2019, 22:26
Postat de rivaldinho pe 11 Octombrie 2019, 22:02

Ce bataie de joc arbitrajul croatilor, incredibil! La un moment dat au luat-o razna cu totul, in repriza a doua din minutul 35 incolo... Culmea e ca deciziile au fost pro-rusoaice pana la urma! Ca sa nu mai zic ca la ultima faza au ridicat rapid joc pasiv si la Cvijic trebuie dictata 7 metri.

corect, am fost ciupiti discret...au dat fault in atac la omoregie in conditiile in care pasase de mult la extrema si pe urma s-a lovit de rusoaica...