SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA - NORVEGIA 33-35

FOTO Fază controversată la 23-22 în favoarea României! Am avut gol valabil, arbitrul a închis ochii

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 decembrie 2015 00:16

Cristina Neagu a înscris un gol valabil în minutul 51, însă arbitrul a închis ochii.

Scorul era 23-22 în favoarea tricolorelor, care se puteau distanța la două goluri.

Cristina Vărzaru a reacționat la finalul jocului și e de părere că arbitrul era bine poziționat, însă n-a vrut să dea gol

"Mingea trece. Se vede pe reluare, trece sigur. A fost gol. Nu mi se pare greu de văzut. Arbitrul a fost bine poziționat", a zis Cristina Vărzaru la Dolce.

România a pierdut după prelungiri împotriva Norvegiei, scor 33-35. Tricolorele vor juca finala mică duminică, împotriva Poloniei.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”