SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA - GERMANIA 23-26

Nechita a terminat şchiopătând meciul cu Germania » Şi-a luxat glezna stîngă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 decembrie 2013 00:00 / Actualizat marti, 10 decembrie 2013 22:53

Adriana Nechita, extrema dreapta a "tricolorelor", are probleme cu glezna stîngă după ce a fost împinsă de Zapf în minutul 52.

A terminat meciul în teren, dar şchiopăta vizibil la finalul partidei. "M-a împins din lateral şi mi-a fugit piciorul. Noroc că am gleznele flexibile", a spus Nechita, care a cerut imediat gheaţă pentru a se bandaja.

Antrenorul Heine Jensen s-a dus la ea şi a întrebat-o de problema ei, după meci, dar şi portarul Clara Woltering.

Citeşte şi: Trimisul Gazetei în Serbia scrie cronica meciului România-Germania 23-26 » Cu tunurile pe noi

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”