SPORTURI  »  HANDBAL  »  HANDBAL

Nora Mork a revenit pe teren după un an și 4 zile!

Articol de - Publicat duminica, 30 august 2020 18:40 / Actualizat duminica, 30 august 2020 20:29

Norvegianca Nora Mork mai avea un an de contract cu CSM București, dar a cerut să se întoarcă acasă. Pe 25 august 2019 s-a accidentat în Supercupa României, iar la București a jucat doar 31 de minute

Nora Mork a revenit din nou pe teren după mai bine de un an de pauză. Pe 25 august, la Brașov, în Supercupa României, jucătoarea a suferit o nouă ruptură de ligamente și a trebuit să suporte a 9-a operație din carieră! Deși mai avea un an de contract cu CSM, Nora Mork a cerut să fie lăsată să se întoarcă acasă, invocând faptul că mama sa este bolnavă. A semnat cu campioana Vipers Kristiansand pentru care a debutat sâmbătă, în meciul de campionat cu Sola, 34-25. Nora a marcat de două ori, un gol din acțiune și unul din aruncare de la 7 metri.

Transferul la CSM a fost considerat cel mai prost din istoria echipei. Pentru cele 31 de minute jucate a încasat aproximativ 170.000 de euro! Nora Mork va fi adversara CSM-ului în grupele Ligii Campionilor, în actualul sezon.

Potaissa Turda învinsă acasă, Dobrogea Sud Constanța ca și calificată!

Ferencvaros a învins Gyor cu 24-18 în ultimul meci de pregătire înainte de startul campionatului maghiar