Comentarii (13)
 •  23 Noiembrie 2008, 21:06

Clasament Trofeul Carpaţi ediţia a 42-a; ROMÂNIA Ucraina Germania Croaţia Premii speciale: Luminiţa Huţupan-Dinu (România) – cel mai bun portar al turneului- Nina Jukopila (Croaţia) – golgeterul turneului- Grit Jurack (Germania) – cea mai tehnică jucătoare a turneului

•  23 Noiembrie 2008, 19:33

Echipa e slaba,n-am reusit nici o victorie la mai mult de 4 goluri diferenta!!!Jucand acasa!!!La europene o luam sus in toate cele 3 meciuri de grupa,o sa incheiem cu coada intre picioare experimentul numit "Voina"...

•  23 Noiembrie 2008, 14:43

sau la MTV 1

•  23 Noiembrie 2008, 13:50

Sanatate si sa o tineti tot asa domnule Radu Voian

•  23 Noiembrie 2008, 13:09

CS Universitatea Suceava s-a calificat in optimile fe finala ale Challenge Cup invingand azi in meciul retur pe United Carisbo Bologna cu scorul de 32-24 (14-11) dupa ce in tur scorul a fost 26-30 (14-13).

•  23 Noiembrie 2008, 12:49

repriza a doua a fost oscilanta. de la 8 goluri avans pentru noi la scor egal pe finalul jocului. sau poate avem noi sindromul germania :-?? s-a vazut in momentele cand introducem in joc si rezerve ca jocul scade mult. crap e slaba rau in aparare. azi a luat eliminare la numai 1 minut de la intrarea in joc. apoi la scurt tip si a doua. la fel s-a intamplat&ieri. ia prea repede eliminari, mai are mult de munca mai ales ca se astepta mult de la ea la nationala. totusi,ne miscam mai bine :-

•  23 Noiembrie 2008, 12:46

Meirosu, Balint -nu au ce cauta la nationala. Inconstante, chiar Slabe: Elisei, Maier, Geiger,Neagu,Ungureanu,Barsan, Manea.etc.

•  23 Noiembrie 2008, 12:45

Si inca ceva. Eu nu am jucat handbal, dar jucatoarele scapate pe contraatac chiar nu pot fi oprite, incomodate? E o faza pe youtube in care Hammerseng o scoate afara din teren pe o adversara scapata singura, doar alergand pe langa ea (sau asa lasa impresia...)

•  23 Noiembrie 2008, 12:42

O prima repriza foarte buna,de departe cea mai buna de la aces turneu insa in a 2 repriza am intrat in nota obisnuita a turneului,am fost penibili in a 2 repriza.Oricum eu zi ca in macedonia va fi o alta Romanie si vom lua aurul ! :D

•  23 Noiembrie 2008, 12:41

Bravo. As vrea sa vad totusi mai multa concentrare. Dupa ce marcau cate un gol, ele se bucurau iar nemtoaicele inscriau in secunda urmatoare. Si ma bucur pentru revenirea lui Amariei, e nevoie de ea in forma buna.