HANDBAL    •   TROFEUL CARPAŢI

România cîştigă a 42-a ediţie a Turneului Carpaţi

Duminica, 23 Noiembrie 2008



România a jucat astăzi ultimul meci din cadrul Turneului Carpaţi împotriva reprezentativei Germaniei.

Min.1 Neagu obţine o lovitură de al 7 metri după ce Germania a ratat un atac. Ramona Maier înscrie primul gol pentru România, scor 1-0.

Min.3 Oana Manea înscrie, scor 2-0.

Min.5 Amariei înscrie şi ea, scor 3-0.

Min.7 Oana Manea înscrie al doilea său gol, scor 4-0.

Min.9 Ramona Maier reuşeşte o preluare şi înscrie, scor 5-1.

Min.11 Valentina Elisei înscrie şi ea, scor 6-2.

Min.13 Ramona Maier măreşte avantajul României, scor 7-3.

Min.15 Ramona Maier înscrie al patrulea gol al ei în această partidă, scor 8-3.

Min.16 Elisei scoate un 7 metri pe care îl transformă Ramona Maier, scor 9-4.

Min.17 Adina Meiroşu înscrie, scor 10-5.

Min.18 Adina Meiroşu este eliminată 2 minute.

Min.19 Narcisa lecuşanu înscrie primul ei gol în meci, scor 11-6.

Min.20 Cristina Neagu marchează, scor 12-6.

Min.22 Cristina Neagu înscrie din nou, scor 13-8.

Min.25 Narcisa Lecuşanu înscrie, scor 14-8.

Min.26 Lecuşanu găseşte un culoar şi înscrie, scor 15-8.

Min.29 Valentina Elisei marchează de la 7 metri, scor 16-10.

Min.30 România intră la pauză cu 7 goluri avantaj, după o repriză bună a naţionalei României.

Min.30 Elisei înscrie în repriza a doua, scor 18-11.

Min.32 Carmen Amariei marchează, scor 18-12.

Min.34 Carmen Amariei obţine o aruncare de la 7 metri. Valentina Elisei înscrie al patrulea gol în acest meci, scor 20-14.

Min.34 Din nou înscrie Elisei, scor 21-14.

Min.36 Cristina Neagu marchează şi aduce 8 goluri în favoarea României, scor 22-14.

Min.38 Carmen Amariei a înscris fără probleme, scor 23-17.

Min.40 Cristina Neagu reface diferenţa de 7 goluri, scor 24-17.

Min.43 Camelia Balint ratează o aruncare de la 7 metri.

Min.45 Cristina Neagu înscrie un gol de care România avea nevoie, scor 25-22.

Min.46 Germania are două jucătoare eliminate.

Min.49 Germania înscrie cu patru jucătoare pe teren şi restabileşte egalitatea.

Min.49 Cioaric înscrie, scor 26-25.

Min.50 Bârsan înscrie, scor 27-25.

Min.51 Cristina Neagu este eliminată două minute.

Min.52 Elisei înscrie de la 7 metri, scor 28-26.

Min.52 Lecuşanu reuşeşte să înscrie şi ea, scor 29-26.

Min.55 Narcisa Lecuşanu marchează golul 30 pentru România, scor 30-27.

Min.57 Carmen Amariei marchează, scor 31-29.

Min.59 Camelia Balint înscrie golul victoriei, scor 32-30.

Dupa acest meci antrenorul Radu Voina se va decide asupra celor 16 jucatoare care vor merge la Campionatul European din Macedonia.
Grupa "mortii" din care face parte România este formată din Ungaria, Franţa şi Danemarca.

România a învins Ucraina, în al doilea meci la Trofeul Carpaţi, cu scorul de 32-28
Fetele lui Radu Voina au jucat al doilea meci din cadrul Trofeului Carpaţi, cu reprezentativa Ucrainei, scorul final fiind 32-28 în favoarea româncelor.

România a învins Croaţia în primul meci la Trofeul Carpaţi

Echipa naţională de handbal feminin a României a trecut, vineri, de reprezentativa similară a Croaţiei, scor 26-23, în primul meci al tricolorelor din cadrul Turneul Carpaţi, care se desfăşoară la Cluj.

Comentarii (13 ) Adaugă comentariu

 •  23 Noiembrie 2008, 21:06

Clasament Trofeul Carpaţi ediţia a 42-a; ROMÂNIA Ucraina Germania Croaţia Premii speciale: Luminiţa Huţupan-Dinu (România) – cel mai bun portar al turneului- Nina Jukopila (Croaţia) – golgeterul turneului- Grit Jurack (Germania) – cea mai tehnică jucătoare a turneului

 •  23 Noiembrie 2008, 19:33

Echipa e slaba,n-am reusit nici o victorie la mai mult de 4 goluri diferenta!!!Jucand acasa!!!La europene o luam sus in toate cele 3 meciuri de grupa,o sa incheiem cu coada intre picioare experimentul numit "Voina"...

 •  23 Noiembrie 2008, 14:43

sau la MTV 1

Vezi toate comentariile (13)

Comentează

Conectează-te cu facebook la contul tău sau înregistrează-te pentru a adăuga comentarii


1500 de caractere ramase
Agenda
16:00
Tenis, ATP • Digi 2

Turneul Campionilor

19:00
Fotbal, Amical • ProX

România U21 - Belgia U21

19:15
Baschet M • Digi 4

Darussafaka Istanbul - Olimpia Milan

21:00
Handbal M • Digi 3

Wacker Thun - Orlen Wisla Plock

21:00
Baschet M • Digi 4

Olympiacos Piraeus - Fenerbahce Istanbul

Program TV complet