SPORTURI  »  HANDBAL  »  ROMÂNIA - CROAȚIA

VIDEO Gol de generic marcat de Lorena Ostase! Candidează la reușita Europeanului

Pivotul Lorena Ostase (23 de ani) a marcat un gol senzațional în prima repriză a partidei dintre România și Croația, prima din grupa principală de la Campionatul European de handbal feminin.

Articol de GSP - Publicat joi, 10 decembrie 2020 19:47 / Actualizat joi, 10 decembrie 2020 19:58

Lorena Ostase a suplinit absența Crinei Pintea de la acest Campionat European. Pivotul de la CSM Slatina colaborează excelent cu Neagu, fiind cea mai clară idee de atac din jocul naționalei lui Bogdan Burcea.

Campionatul European de handbal feminin. Ostase, gol de generic în România - Croația

În minutul 14 al partidei cu Croația, Ostase a primit o pasă de la Cristina Neagu. Marcată strâns de Larissa Kalaus, jucătoarea de la Slatina a reușit o aruncare din cădere, pe la spate, și a păcălit-o pe portărița croată.

VIDEO. Lorena Ostase, gol de senzație la Campionatul European de handbal feminin

CAMPIONATUL EUROPEAN DE HANDBAL FEMININ: PROGRAMUL GRUPEI PRINCIPALE II

• 10 decembrie, ora 19:15 » Croația - România
  • 10 decembrie, ora 21:30 » Olanda - Norvegia
  • 12 decembrie, ora 17:00 » Ungaria - Germania
  • 12 decembrie, ora 19:15 » Croația - Norvegia
  • 14 decembrie, ora 19:15 » Olanda - Germania
  • 14 decembrie, ora 21:30 » Ungaria - România
  • 15 decembrie, ora 17:00 » Olanda - România