Comentarii (46)
alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  11 Decembrie 2018, 21:40

Devine o regula suparatoare ca in fiecare meci (ca e repriza a doua, ca e prima, ca azi) cand avem 10-15 minute de orbire, de cadere inexplicabila. Azi n-am dat decat un gol in 14 minute! Groaznic! Nu poti face performanta asa. Imi dau seama ca fetele noastre nu stiu sa paseze (de viteza ce sa mai vorbim). Am asteptat totul de la Neagu si angajarea pivotului. Prea putin, prea primitiv. Acum e prea tarziu ca sa mai invatam scheme. Oricum, fetele au facut prea multe greseli tehnice. Noroc ca nici Spania nu mai are o echipa de speriat. Azi nu era de mirare daca ne bateau, sa fim constienti de asta. Din pacate, din entuziasmul de dupa meciul cu Norvegia n-a mai ramas mai nimic. Cand obiectivul fixat e locul 6, e normal ca ti se intipareste in minte ca e bun si locul 5. Din pacate, cel putin eu, m-am dezumflat tare dupa meciurile cu Olanda si Spania.

blackseacoast
blackseacoast  •  11 Decembrie 2018, 21:40

Da,Crina Pintea,ai perfecta dreptate ! Dar nu stiu cum se face ca voi alegeti mai mereu sa jucati la deal ?! Si cand reusiti cateodata sa ajungeti aproape de varf,v-apuca nebuneala si va dati de-a berbeleacul ! La vale.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 21:39
Postat de burgman pe 11 Decembrie 2018, 21:27

Nu reusim (bine, nici nu facem eforturi) sa scapam de mentalitatea asta paguboasa de a cauta mereu alibiuri! Din cauza asta nu o sa castigam decat extrem de rar ceva. Invata tata sa lupti si sa strangi din dinti, fara sa arunci mereu vina pe arbitri.

Da, da, Sala Dalles, tu vrei sa le intaresti si vii cu clone. Dar sa fim seriosi, la handbal arbitrajul te masacreaza! E un joc total si de sala. Deci nu e normal sa se comita atatea greseli, si ciudat tot impotriva noastra. MAINE CU UNGARIA E RAZBOI! Sa se monteze bine fetele, inclusiv Geiger.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 21:37

Mai, omule, Rusia daca juca cu Franta probabil ca pierdea. Intelegi? Ai nevoie de arbitraj nepartinitor cand echipele sunt egale, tu crezi ca Pintea chiar nu stie? Asta e adevarul, iar cu Olanda ne-au masacrat. Acum iar au tras cu ibericele, chiar daca nu enorm. Au fost greseli care poate totusi astazi au fost neintentionate. Dar de ce atatea femei daca nu sunt bune? Si suedezele alea sunt praf, sper sa nu ne arbitreze maine. De fapt, austriecele nici nu cunosc handbal, e ireal. Ca sa nu mai zic ca Norvegia ne-a invins in semifinale la Mondialul din 2015 cu arbitraj. Iar anul trecut la Mondial am fost pe 10 pentru ca nemtii le-au tot pus inapoi in joc pe cehoaice si am pierdut in optimi la Cehia desi am condus si cu 7.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 21:34

Ni-i dati exemple pe norvegieni? Nu am vazut oameni mai nenorociti in Europa decat nordicii. Vedeti Anglia, Scandinavia, Finlanda si Olanda. Neamtul e central european, nu e asa nenorocit, francezul pare rasist dar e de treaba. Nordicii sunt la ani lumina de spanioli de exemplu. Norvegianul e absolut o fiinta ***, foarte perfida, abia asteapta sa ne impiedicam.

peluza
peluza  •  11 Decembrie 2018, 21:33

Are dreptate, iar impotriva Ungariei sa ne asteptam la ce e mai rau in caz ca Norvegia invinge azi Olanda! Ar insemna un clasament in 3 echipe cu acelasi numar de puncte si ar conta golaverajul. Intre noi, Ungaria si probabil Olanda. Posibil si Germania. Arbitrajul rasist francez tine cu Norvegia, e atat de evident! Blestemate sa fie norvegiencele alea nenorocite.

alb_rosu_in_vn  •  11 Decembrie 2018, 21:30

Arbitrajul chiar mi s-a parut OK, pe ansamblu. Dar jucatoarele pot aprecia mai bine. Insa nu ne ajuta sa ne lamentam.

phlorinn
phlorinn  •  11 Decembrie 2018, 21:29

Daca acum cind am jucat cu niste nimeni ne plingem de arbitraj. Atunci de ce ne mai prezentam la meciul cu Rusia si mai ales daca vom juca cu Franta. Rusia ieri in ultimele 10 minute a jucat 7 cu o jucatoare mai putin si doar cu rezervele si au desfiintat Danemarca. Daca noi vom juca cu Rusia cum am jucat azi in prima repriza la pauza avem deja un minus de 10 goluri.