Comentarii (40)
adi_stelistul
adi_stelistul  •  06 Decembrie 2019, 15:25
Postat de v1ad pe 06 Decembrie 2019, 15:14

Te rog sa imi numești meciul in care Neagu a dat UN Gol din acțiune într.un meci. In afara de asta. Te rog sa imi spui cand a mai ratat norvegia TOATE ATACURILE 10 minute. In afara de cel cu Olanda.

UN GOL din actiune? Ce vrei sa spui? Care nu e din 7 metri? A dat o gramada de goluri din actiune, fii serios. Iar cu Norvegia: editia trecuta a turneului final. Nu mai departe. Meci cu Suedia: de la 27-24 in minutul 50 la 28-31 scor final. Sau meciul cu noi de la europenele de anul trecut, cand le-am batut la 8 goluri diferenta. Au avut multe momente in care au ratat atacuri dupa atacuri.

2454402687992269
Giuseppe Cracoviano  •  06 Decembrie 2019, 15:22

Salut tuturor, Ca fost handbalist, va spun ca ne imbatam cu apa rece si numai un noroc chior si unic a facut sa invingem in acest meci. Tot timpul am fost sub ele, avem cea mai slaba echipa din ultimii 20 de ani. Fara Neagu n-o sa mai prindem niciodata primele 12 la vreun mondial! Doar Neagu si Dedu au jucat bine, poate si extremele..daca adversarele nu se culcau pe o ureche si nu erau infatuate, ne bateau la 5-10 goluri diferenta! prea repede ati uitat meciul cu Spania, care a aratat valoarea noastra...daca mai dam de o echipa ca lumea, ne bat de ne asculta cu urechea!

2297168580404123
Radu Zainescu  •  06 Decembrie 2019, 15:21

daca jukam pe dreapta cu florinel coman si spre centru cu olimpikus morutzan avem o sanse si cu spain si laponia da trb sa fim concetratzi si nu trb sa ne imuiem hai baetzi hai romania hai tricoloru

v1ad
v1ad  •  06 Decembrie 2019, 15:16
Postat de valyomanyd pe 06 Decembrie 2019, 15:06

Vizionarea filmelor Sf in exces dauneaza grav neuronilor !..Mare grija !

Nu se pariază pe rezultatul final, ci pe evolutia meciului. Cam ce șanse erau de ex sa dam 4 goluri la rând din 7m. Sau oftedal sa nu mai marcheze în jumătate de repriză?

v1ad
v1ad  •  06 Decembrie 2019, 15:14

adi_stelistul  •  06 Decembrie 2019, 15:14

Franta, eliminata! Asta e marea surpriza. Campioana mondiala si europeana en-titre va fi pe cea mai slaba pozitie de dupa 1990 la un campionat mondial. Incredibil. Cu atat mai mult cu cat editia aceasta e preolimpica. Daca se mai intampla ca la o editie de dupa Jocuri marile echipe sa vina cu echipe in formare (cum a fost in 2013 cand a castigat incredibil Brazilia), la editiile preolimpice de obicei apare echipa cu care se vor ataca Jocurile. Franta nu ajunge in primele 12. E prima oara in istorie cand se intampla asta. Pana acum recordul negativ il avea tot Franta, care a luat locul 12 in 2005, dupa ce castigase titlul in 2003. Dar 2005 a fost editie postolimpica care, cum ziceam, are alte coordonate decat una preolimpica. Mare surpriza.

petrucj
petrucj  •  06 Decembrie 2019, 15:12
Postat de Vlad Muresan pe 06 Decembrie 2019, 14:59

Pai in nici un caz n-am criticat-o pe Neagu, care ne-a salvat că intotdeuna, însă după meciul de azi ar trebui lăudată toată echipa și mai ales Seraficeanu, Dedu și Iudean care au jucat senzational.

De fapt dupa prima repriza nu cred ca era ceva de laudat. Daca jucau de la inceput la sfarsit asa si faceau un joc senzational cap coada da. Dar in repriza a doua au luptat si cu putin noroc au reusit sa se scoata. Totusi am condus o singura data in tot meciul si rezultatul nu a fost strans cap coada. Acum sa vedem ce urmeaza. Japonia ar trebui sa ne fie la indemana, sa vedem daca putem misca ceva in fata celorlalte doua. Am mai avut campionate in care in grupe am spulberat tot iar apoi ne-am prabusit in grupele principale. Poate anul asta e invers.

valyomanyd
valyomanyd  •  06 Decembrie 2019, 15:06
Postat de v1ad pe 06 Decembrie 2019, 15:00

Tocmai s-a încheiat olanda - norvegia. O revenire de la -3 la un +3 in ultimele 10 minute. Final victorie 30-28. Haideți să mai lăsăm sponsorii ce contin cuvantul "bet" in nume, marcați pe teren, pe bannerele de pe margine sau chiar pe tricouri si nu vom mai vedea jucatoarele de baza cum dispar cate 10 minute din meci (ro, hun, mint, serv, nor). Incep sa cred ca alegerea Japonie pt cm de handbal feminin si rugby (si acolo niste surprize uriase pe greseli personale) nu e intamplatoare.

411193213115437
Vlad Muresan  •  06 Decembrie 2019, 15:04
Postat de luker pe 06 Decembrie 2019, 15:01

Bun pana acum. Si de aici ce mai facem? Mai nimic, nu avem sanse de calificare, nici macar la locul 3. Tre sa le batem atat pe Rusia, pe Japonia si Suedia si poate doar asa sa intram in primele 3.

Decat sa ne batem pt locurile 13-18 că Ungaria, mai bine ne batem pt primele 12 locuri, iar dacă prindem primele 7 ne calificăm la.olimpiada.

Vlad Muresan  •  06 Decembrie 2019, 15:01
Postat de valyomanyd pe 06 Decembrie 2019, 14:59