Comentarii (40)
luker
luker  •  06 Decembrie 2019, 15:01

Bun pana acum. Si de aici ce mai facem? Mai nimic, nu avem sanse de calificare, nici macar la locul 3. Tre sa le batem atat pe Rusia, pe Japonia si Suedia si poate doar asa sa intram in primele 3.

v1ad
v1ad  •  06 Decembrie 2019, 15:00

Tocmai s-a încheiat olanda - norvegia. O revenire de la -3 la un +3 in ultimele 10 minute. Final victorie 30-28. Haideți să mai lăsăm sponsorii ce contin cuvantul "bet" in nume, marcați pe teren, pe bannerele de pe margine sau chiar pe tricouri si nu vom mai vedea jucatoarele de baza cum dispar cate 10 minute din meci (ro, hun, mint, serv, nor). Incep sa cred ca alegerea Japonie pt cm de handbal feminin si rugby (si acolo niste surprize uriase pe greseli personale) nu e intamplatoare.

valyomanyd
valyomanyd  •  06 Decembrie 2019, 14:59
Postat de Vlad Muresan pe 06 Decembrie 2019, 14:42

Neagu a jucat destul de slab azi, a marcat multe goluri însă toate de la 7 m in afara de 1, senzațional au jucat Seraficeanu, Dedu și Iudean.

Pe ce post joaca" Iudean "? :)))

411193213115437
Vlad Muresan  •  06 Decembrie 2019, 14:59
Postat de petrucj pe 06 Decembrie 2019, 14:53

Slab, neslab a fost iar jucatoarea ce mai buna. Si nu te supara, sa bati in vinclu un 7m vital pentru un turneu cu asa mana sigura nu cred ca e la indemana oricui. Iar Dedu la inceput nu a reusit absolut nimic. Meciul se judeca per ansamblu nu pe bucatile care ne convin.

Pai in nici un caz n-am criticat-o pe Neagu, care ne-a salvat că intotdeuna, însă după meciul de azi ar trebui lăudată toată echipa și mai ales Seraficeanu, Dedu și Iudean care au jucat senzational.

petrucj
petrucj  •  06 Decembrie 2019, 14:53

Vlad Muresan  •  06 Decembrie 2019, 14:50

Satisfacția e cu atât mai mare cu cat iar *** la aia fara tara.

andrei.f
andrei.f  •  06 Decembrie 2019, 14:46

Am condus fix trei secunde, suficient pentru victorie. Asa-i ca la pauza nu va-ti mai uitat la meci, unguroaicele erau pe val ? Eu m-am uitat totusi la sfarsit, fetele au fost magnifice. Unguroaicele au condus detasat tot meciul, infrangerea asta o vor tine minte toata viata !

Vlad Muresan  •  06 Decembrie 2019, 14:42