Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, idee pentru Daniel Pancu: „Asta aș alege dintre Rapid și CFR Cluj”
0
Scenografie cum n-a văzut Gruia! Omagiul adus lui Ciprian Deac, aflat la ultimul meci din carieră
0
CFR Cluj - FC Argeș » Bară în minutul 42!
0
Basarab Panduru: „Dacă nu erau amicale, nu eram de acord cu convocările lui Hagi”
0
Știri din fotbal internațional
Barcelona îi prelungește contractul fundașului: nu a mai prins minute din 2025
0
Oficial! Leo Messi a devenit al doilea jucător miliardar: „Fotbalul are însă o dată de expirare. Îmi plac afacerile”
0
David Moyes i-a pus gând rău lui Tottenham: „Mi-ar plăcea să mențin West Ham în Premier League”
0
Încă o vedetă și-a anunțat plecarea de la Real Madrid: „Bernabeu va fi mereu casa ta”
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
0
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
5
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Doi analiști politici explică ce opțiuni mai are Nicușor Dan după ...
Libertatea
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Vijelii, ploi torențiale și grindină: 18 județe sunt vizate de avertizări ...
Libertatea
Oh da! Mai bine stateam acasa, nu? Ai batut rivala de moarte aratand forta, devotament si rezistenta fizica. Eu zic sa-i cerem retragerea Cristinei Neagu din nationala, pt ca am vazut alti destepti spunand ca marcheaza doar de la 7 metri. Avand in vedere ca Romania si-a lasat acasa 4 titulare pentru a nu fi descalificata, Romania se misca binisor. Acum ca unii dintre voi considerati ca orice altceva in afara de victorie in finala ar fi o rusine si apoi va luati de echipa...arata ce gandire aveti, total paralela cu sportul sau cu orice activitate combativa. Inca mai avem o echipa la nivel inalt la Handbal. Dupa cum s-a intamplat la Gimnastica...s-ar putea sa nu mai avem prea curand. Felicitari fetelor!
Corect, era vorba de Iuganu.
Vlad Muresan, tu ai vazut meciul asta? Daca nu ai vazut ca Romania, ca echipa, a fost, per ansamblu, inferioara in joc Ungariei, inseamana ca ai vazut meciul doar prin ochii suporterului nationalist. Felicitari lui Neagu, fara ea azi plangeam. INDUBITABIL! Hai Romania (dar asta nu inseamana ca nu trebuie sa fim obiectivi si sa intelegem ca echipa noastra este in picaj)!
De când aflasem de prostia ălora de la Brașov de se autoincrimina postând poze cu laserul in vena (cică nu știau ca e ilegal, ba mai mult, nici măcar sa verifice nu le-a dus capul!) îmi era clar ca numai cu o floare, Cristina, nu avem cum sa rupem inima târgului, iar primele 15 minute din meciul cu Spania mi-au fost suficiente pt a renunța sa mai imi pierd și vremea și sa mă enervez aiurea urmărind niște meciuri pt masochiști. Evident ca doar nu era sa mă uit chiar la asta, mai ales ca deschizând pagina la pauza Ungaria conducea cu 6 goluri și titlul gsp includea cuvinte gen “rusine”și “umilința”. La un moment dat am dat din intsmplare pe Digi, și am văzut ca mai erau 10 minute și ne apropiasem la 2 goluri așa ca am zis sa rămân pana la final. Nu ai cum sa nu te bucuri când le vezi pe unguroaice pierzând “românește”, adică la ultima faza după ce au condus tot meciul, și mai ales sa o vezi pe Cristina încă valida după atâtea meciuri in care și-a carat echipa in spate (cel puțin din ce am citit, pt ca de văzut nu am văzut meciurile cum am spus). Astea sunt părțile pozitive, așa ca felicitări fetelor și multă scanate Cristinei Neagu, sa joace și pt CSM cel puțin la fel de bine la anul! Nu mă îmbăt însă cu apa rece, chiar și in cele 10 minute am văzut o apărare foarte slaba, un meci practic pierdut de unguroaice nu câștigat de ale noastre, o Ungarie care și ea s-a zbătut in mediocritate aici. Prea multe motive de optimism cu Rusia nu am, dar mult succes!
Eu cred ca cei care critica Romania si dupa aceasta victorie exagereaza cu carcoteala lor. Ca Neagu n-a marcat din actiune, ca Dedu n-a aparat nimic in primele 10 minute, etc, etc. Important e rezultatul final, iar acela e victoria Romaniei care ne duce in primele 12 la CM, spre deosebire de Ungaria, care se va clasa pe locurile 13-24. Bravo fetelor si succes mai departe!
Franta, eliminata! Asta e marea surpriza. Campioana mondiala si europeana en-titre va fi pe cea mai slaba pozitie de dupa 1990 la un campionat mondial. Incredibil. Cu atat mai mult cu cat editia aceasta e preolimpica. Daca se mai intampla ca la o editie de dupa Jocuri marile echipe sa vina cu echipe in formare (cum a fost in 2013 cand a castigat incredibil Brazilia), la editiile preolimpice de obicei apare echipa cu care se vor ataca Jocurile. Franta nu ajunge in primele 12. E prima oara in istorie cand se intampla asta. Pana acum recordul negativ il avea tot Franta, care a luat locul 12 in 2005, dupa ce castigase titlul in 2003. Dar 2005 a fost editie postolimpica care, cum ziceam, are alte coordonate decat una preolimpica. Mare surpriza.
Auzi stimabile, Vlad Muresan and co.. poate ca generatia ta face handbal pe Playstation, a mea facea handbal pe teren, ca Romania sa fie tot timpul printre primele 4 din lume.. asa ca nu jigni, ca te descalifici singur si ma intristezi f mult.. pari din generatia PISA.... Poate ca eu sunt expirat ca virsta, dar nu si ca experienta....Nu stiu sa ma joc pe Playstation, dar ma pricep la sportul sufletului meu, la care am aderat acum 45 de ani...patriotii de mucava nu ajuta niciun sport...
Carcotas mai ești, amice!Dacă au bătut nu e bine,mai ales la maniera prin care au învins. Realist vorbind,obiectivul care trebuieste atins e locul 3 acum,iar dacă se ajunge la situația asta,e un campionat mondial reușit ținând cont de tot ce s a întâmplat...Dacă joacă pentru locurile 5-6 si ajung la Olimpiadă in urma unei victorii, e un obiectiv aproape ca și obținerea unei medalii.
Ai dreptate pana la un anumit punct.Echipa nu joaca un handbal ft bun,dar ce s-a intamplat cu Spania, a fost un accident.Nici daca mai jucam de 10 ori ,nu ne bat la asa diferenta.
daca jukam pe dreapta cu florinel coman si spre centru cu olimpikus morutzan avem o sanse si cu spain si laponia da trb sa fim concetratzi si nu trb sa ne imuiem hai baetzi hai romania hai tricoloru
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.