Comentarii (40)
starchild
starchild  •  02 Aprilie 2012, 11:56

Nu mai subestimati echipa Oltchimului, diferenta nu este asa de mare. Gyorul are intr-adevar o line de 9 metri foarte puternica cu jucatoare precum Lekic, Gortbitz si Amorin, tinand cont si de indisponibilitatea lui Neagu, dar noi avem extreme si pivoti clar superioare, cu un centru care stie sa joace pivotul, si isi asuma de mulre ori si atributiuni de inter; si Vizitiu este foarte buna. La portari, stau bine ambele echipe.

tandd
tandd  •  02 Aprilie 2012, 11:54
Postat de dexter71 pe 02 Aprilie 2012, 11:28

Aceasta dubla intalnire contand pentru un loc in finala Ch. League este un fel de David vs Goliath modern. Un fel de Audi vs Logan. Ce buget are Gyor! Ce poarta! Ce jucatoare! Ce antrenor! Plus tot lotul valid... Oltchim e o echipa foarte tare si ea, din pacate afectata groaznic de accidentari. Si ca si cum nu era de ajuns, ne-au "facut" si arbitrii: Valcea 5 eliminari - Gyor 2; Valcea 2 de 7m - Gyor 6!!! Si tot nu le-a fost de ajuns ca sa ne bata :)) Si nu o vor face nici in retur pentru ca se teeeeem! Se tem de Valcea care "le-a pus la colt" intr-un mod brutal intre minutele 35-45 dar se tem de istoria lor de loosere ale fazelor finale, care le urmareste si obsedeaza. H

adevarat.N-am zis nimic de arbitri dar in principiu ne-a dat cateva eliminari de tot rasul,mai ales in momentele cheie ale jocului.Prima eliminare cand aveam 2 goluri avans ptr un fault maxim de galben luand in calcul ca era inceputul meciului si nu se da eliminare chiar asa rapid(daca nu ma insel ptr gyor s-a dat cartonas galben si in repriza a 2-a,chiar hilar a fost arbitrul la faza aia) si inca o eliminare la vetkova cand aveam 7 goluri avans si pe reluare s-a vazut ca nici macar n-a atinso pe loke,pur si simplu le-a bagat din nou in meci

ingineru22
ingineru22  •  02 Aprilie 2012, 11:45

DIN MINUTUL 30+17 SECUNDE,CAND SCORUL ERA 13-18,SI PANA IN MIN 38+40 SEC,LA 24-19,OLTCHIM A FACUT 11-1,ADICA A RECUPERAT 10GOLURI IN OPT MINUTE,INTR-O SEMIFINALA DE CL..PERFORMANTA E UNICA PENTRU O SEMIFINALA DE CL!!!!

joaca_handbal  •  02 Aprilie 2012, 11:10

Romanilor a fost ceva de vis, credeti-ma! Nu o sa mai traiesc asa ceva niciodata! Ele sunt mandria acestei tari! Gyor-ul era atat de puternic si totusi au reusit! In mod normal nu ne putem califica in finala, insa ceea ce au reusit, adica 8 goluri diferenta intr-o repriza este fabulos cu Gyor-ul! Iar 4 diferenta intr-o semifinala inseamna mult, pacat ca am primit 31 si ultimul gol cand mai erau 7 secunde si in prima si a doua repriza!

danmarius
danmarius  •  02 Aprilie 2012, 11:06

Felicitari, seara magica, multumim din suflet, trebuie sa concretizam in retur pentru a intregi bucuria. Multumiri inca o data.

tandd
tandd  •  02 Aprilie 2012, 10:53
Postat de iwentvs pe 02 Aprilie 2012, 10:02

Rar am trait asemenea emotii si mi-a fost dat sa vad o echipa romaneasca atat de generoasa cu ea insasi. Repriza a doua este o pagina de manual tactic, tehnic si psihic si trebuie revazut cum s-a reusit asta si cum se poate repeta astfel de joc. Felicitari Oltchim, din Franta suntem cu sufletul la gura pentru voi. Mult succes la Veszprem!

Eu unul n-am vazut in viata mea o echipa a romaniei ca asta din repriza a 2-a cu gyor.Pur si simplu cred ca si hutupan daca tragea la poarta ar fi dat gol iar gyor-ul a avut 4-5 ocazie de singur cu portarul pe care le-a ratat