Comentarii (40)
gabrielaj
gabrielaj  •  02 Aprilie 2012, 20:27
Postat de cumvretivoi pe 02 Aprilie 2012, 15:59

EROISM!!asa se cheama repriza a 2a a acestui meci antologic!BRAVO FETELOR!Nu ma sfiiesc sa va admir,asa cum nu m-am sfiit sa va critic!Vorba marelui Fanus Neagu "M-ATI INVINS FETELOR".ULUITOR,MAGNIFIC ,am urlat de bucurie la reusitele IULIEI CUREA,AURELIEI BRADEANU,MANAGAROVEI si am plans de bucuria LUMINITEI HUTUPAN!Si DA mi-am zis precum comentatorul ungur in timpul meciului (de fotbal)Ungaria- Germania:" SA CURGA VINUL,SA INCEAPA MUZICA" Inca odata FELICITARI si MULT SUCCES LA VESPREM!!!

ce meci de facut istorie.sa fie la fel si sambata viitore.de abia asteptam.cinste unor mari jucatoare in pimul rand lui hutupan o mare jucatoare sa nu se retraga au de invatat ceilalti portari de la ea mult si bine.succes fetele in continuare.hai oltchim!!!!

terminatorul2
terminatorul2  •  02 Aprilie 2012, 18:35

Sper sa ajungeti in finala . SPULBERATI unguroaicele .

adi_stelistul
adi_stelistul  •  02 Aprilie 2012, 17:53
Postat de anitzaa pe 02 Aprilie 2012, 17:45

Din cate stiu eu, Bulatovic a refuzat oferta Oltchimului sau a oricarei alte echipe. A hotarat sa ramana la Buducnost. Oricum, legat de meciul de ieri, eu niciodata nu am vazut o echipa asa determinata cum a fost Oltchimul in repriza a doua. Sper ca figura sa se repete si in Ungaria. Doamne ajuta! Bafta fetelor!

Esti mai tanar/tanara. La Olimpiada de la Moscova din 1980, de la 9-15 la pauza in meciul cu URSS, cu o sala ostila, baietii au intors la 22-19 scor final. Aveam 10 ani, eram la Negresti-Oas, intr-o tabara, dar nu pot uita meciul acela. Eram vreo 200 de copii in fata unui televizor alb-negru, nu prea intelegeam noi handbalul, dar faceam (spre miezul noptii) o galerie teribila lui Stanga, Draganita, M.Voinea, N.Munteanu, si ceilalti.

anitzaa
anitzaa  •  02 Aprilie 2012, 17:45
Postat de starchild pe 02 Aprilie 2012, 12:58

Din cate stiu eu, Pineau o va inlocui pe Otzel in centru (ii expira contractul...), iar cealalta frantuzoiaca vine sa suplineasca retragerea lui Hutupan, de data asta de tot. Chiar ne trebuie un inter-inter ca sa nu mai vulcanizam. Bulatovici ar fi peste tot ce are Gyor in linia de 9m spre exemplu. La viteza de aruncare linia de 9m a lui Buduncnost este peste cea a Gyorului, din asta portarii Oltchimului nu au fost la fel de eficienti cu Buducnost.

cumvretivoi
cumvretivoi  •  02 Aprilie 2012, 15:59

ronaldo666
ronaldo666  •  02 Aprilie 2012, 14:48

bv fetelor :) sper sa jucati finala sh sa o castigati in momentul asta oltchim tine sportul romanesc in viatza

adi_stelistul  •  02 Aprilie 2012, 13:27

@ GSP Nationala de juniori s-a calificat la CE din Austria, depasind Polonia. Tari precum Rusia sau Ungaria nu au reusit acest lucru. Eu zic ca ar trebui sa spuneti macar doua vorbe despre asta (eu n-am gasit nimic). Poate ca daca-i scoatem din anonimat baietii acestia vor putea sa fie viitorul pe care-l tot speram si in handbalul masculin. Multumesc.

blue_sky
blue_sky  •  02 Aprilie 2012, 13:18

Iar pentru retur, blocati-o pe Amorim, luata om la om.Oare ce a pazit Radu Voina in timp ce aceasta ne dadea 10 goluri?Parca dadea cu piatra la poarta si nimeni nu o bloca din timp.Sa speram ca arbitrii din retur vor fi mai neutri decat acesti letoni, care au vazut aiurea multe faze.

blue_sky
blue_sky  •  02 Aprilie 2012, 13:15

fiindca asa fetele vor fi mult mai concentrate sa apere acest avantaj.Bafta multa la retur si va asteptam in finala sa va luati revansa cu Buducnost, desi va fi foarte greu!

blue_sky
blue_sky  •  02 Aprilie 2012, 13:14

Dupa prima repriza eram atat de dezamagit, incat am vrut sa nu ma mai uit la umilinta din teren.Noroc ca n-am facut-o, altfel as fi pierdut cele mai frumoase 30 de minute jucate de o echipa romaneasca de handbal.Comparabil cu acel meci de poveste de la Olimpiada de la Moscova(parca), cand am jucat cu URSS(la handbal masculin) si la pauza ne conduceau cu 7 goluri, iar in repriza a doua am intors meciul si am invins.Deci se poate, trebuie doar sa crezi in tine pana in ultima secunda, adica sa fim si noi nemti sau nordici.Cu siguranta problema Oltchimului e la interi si la antrenor, iar meciul retur va fi de foc, dar e mai bine ca am batut doar la 4 goluri, decat la 7 cum aveam la un moment dat