Alte știri din fotbal
Dacă Dinamo nu câștigă titlul, Giani Kiriță are o favorită neașteptată: „Mi-ar surâde!”
0
Petrolul - U Cluj, duel de tradiție pe „Ilie Oană” » Echipele de start
0
Valeriu Iftime a numit jucător indispensabil de la Botoșani: „Când el nu e în formă, avem o problemă”
0
Revenire la Dinamo » Șanse uriașe să joace din nou în 2025
0
Știri din fotbal internațional
E mai dificil să fii Chivu la Inter sau De Rossi la Genoa? » Ce a răspuns legendarul Fabio Capello
0
Crystal Palace - Manchester City, în etapa #16 din Premier League » Echipele de start + cele mai tari cote
0
SCANDAL înainte de Campionatul Mondial 2026! FIFA, forțată să oprească vânzarea biletelor
0
Stanciu, elogii pentru Chivu înainte de duelul românilor din Serie A, Genoa – Inter: „M-aș bucura să ia titlul!” + Tachinări din partea lui Raț: „Mă supăr!”
1
Lifestyle
Fosta finalistă de la Wimbledon le-a făcut o surpriză fanilor, într-o ținută provocatoare: „Crăciunul a venit mai devreme!”
7
Lux! Cu ce își ocupă timpul Cristina Neagu după retragere: „Te-ai mutat acolo?”
7
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Mesajul unui tânăr pentru magistrați, după ancheta Recorder. Mii de oameni ...
Libertatea
Marele exod al polonezilor din Marea Britanie. De ce tot mai mulți ...
Adevărul
De ce apar durerile de genunchi și cum pot fi prevenite. Un medic ortoped ...
GSP SPECIAL
Reacția Kremlinului după ce Mark Rutte a declarat că NATO este următoarea ...
Libertatea
Doamna Potec, nu comparați sportivii. Nu este corect față de ei, față de antrenorii lor. Au ajuns amândoi la JO si merita incurajari indiferent de rezultate. Fiecare are strategia lui si o echipa diferită in spate. Ma astept la mai mult suport măcar emotional, căci financiar stim cat de greu reușiți doamna Potec sa produceti schimbari. Poate doar acum, după ce s-au afirnat vi se vor deschide usile. Puțin mai mult respect pentru sportivii pe care ii reprezentați. Dar si pentru antrenori si echipa lor. Munca acolo este. Felicitări David, Felicitari Robert! Doi băieți minunați.
Ar fi fain ca acest copil sa prinda macar o medalie, i-ar da o incredere extraordinara pentru viitoarea olimpiada, unde isi va arata adevarata fata.
Ce presiune sa ai la primul concurs de seniori? Nu are absolut nimic de pierdut sau de demonstrat.
16 avea si Diana. La 18 era retrasa.
Corect, am mai avut o mare campioana, 2 titluri olimpice la 18 ani parca sau chiar mai putin ? Diana Mocanu, am citit depre ea ca din cauza presiunii a cedat si si-a pierdut "pofta / placerea" de a mai face inot de performanta si incet incet s-a retras. In sporturile individuale mentalul este un factor decisiv. Oricum Diana pentru mine ramane un fenomen la fel ca acest copil de 16 ani caruia ii doresc sa vina acasa cu cel putin o medalie, nu conteaza care.
Are 16 ani. Daca il presezi de la varsta asta, la 20 l-ai pierdut.
Mare mare ghinion ,pentru David,doua sutimi de secunda?????transformati intr-o viteza cam ce ar insemna??o clipire din ochi?,un stranut??pacat pentru el merita mult mai mult.!
e mai comod să te distrezi comentând pe fotoliu cu berica în față
Asa zice el, ca să para ca nu are presiune pe el. E psihologie inversa.
Nu sunt de acord, Robert si-a atins aproape nivelul lui maxim. Chiar cu record personal, acel timp cu care a luat aurul la europene, tot pe 8 era in finala asta. Atat se poate, probabil. Sigur, e frustrant sa vezi ca invinsul sau din finala de la Budapesta e campion olimpic (!), ca alti doi aflati in urma lui acolo sunt acum mai buni (Ceccon chiar aproape de medalie), dar asta e. Probabil ca in mai la europene a fost o conjunctura speciala, competitorii nu si-au atins varful de forma (Kolesnikov nici n-a prins finala, ceea ce evident nu era o chestie reala - a avut cel mai slab timp din semifinale dupa ce in serii castigase cu un rezultat cu peste o jumatate de secunda mai bun decat cel cu care Robert a luat aurul). In sfarsit, Robert avea sanse la finala olimpica, nimic mai mult, si a obtinut cam tot ce putea obtine deocamdata. Bravo lui! Comparatia cu David, care s-a autodepasit, nu-si are rostul. Sincer.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.