Alte știri din fotbal
Dinamo, mutare MAJORĂ a doua zi după victoria cu Rapid: plătește 500.000 de euro!
0
„Un pariu pierdut pentru Dinamo” » Dincolo de victoria cu Rapid, legenda „câinilor” reclamă: „Nicio echipă profesionistă nu face așa ceva!”
1
Dani Coman, tulburat de dispariția-șoc a echipei din România
0
Andrei Nicolescu s-a certat în direct cu Dănuț Lupu: „Nu ai cum să spui așa minciuni pe post!”
10
Știri din fotbal internațional
Manchester City, aproape de înlocuitorul lui Rodri » 100 de milioane de euro pentru tânărul de 18 ani
0
Barcelona, Real și Atletico se luptă pentru noua senzație din Olanda
0
Alexandru Ișfan a debutat pentru noua echipă!
0
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
0
Lifestyle
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
0
Bernadette Szocs s-a relaxat la piscină: „Sărutată de soare”
8
Anamaria a aflat decizia judecătorilor în procesul cu superstarul Luka Doncic: ce se întâmplă cu cele 50 de milioane de dolari
1
Vestea momentului la Timișoara: Guvernul a deblocat construirea noului stadion „Dan Păltinişanu” » Când va fi gata
7
O dronă, intrată în spațiul aerian dinspre Republica Moldova, a fost ...
Libertatea
Vacanță în Delta Dunării, pe ape la niveluri record. Guvernatorul Florin ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
„Cel mai periculos om” din Germania este pe cale să obțină un scor istoric ...
Libertatea
Ar fi fain ca acest copil sa prinda macar o medalie, i-ar da o incredere extraordinara pentru viitoarea olimpiada, unde isi va arata adevarata fata.
Nu sunt de acord, Robert si-a atins aproape nivelul lui maxim. Chiar cu record personal, acel timp cu care a luat aurul la europene, tot pe 8 era in finala asta. Atat se poate, probabil. Sigur, e frustrant sa vezi ca invinsul sau din finala de la Budapesta e campion olimpic (!), ca alti doi aflati in urma lui acolo sunt acum mai buni (Ceccon chiar aproape de medalie), dar asta e. Probabil ca in mai la europene a fost o conjunctura speciala, competitorii nu si-au atins varful de forma (Kolesnikov nici n-a prins finala, ceea ce evident nu era o chestie reala - a avut cel mai slab timp din semifinale dupa ce in serii castigase cu un rezultat cu peste o jumatate de secunda mai bun decat cel cu care Robert a luat aurul). In sfarsit, Robert avea sanse la finala olimpica, nimic mai mult, si a obtinut cam tot ce putea obtine deocamdata. Bravo lui! Comparatia cu David, care s-a autodepasit, nu-si are rostul. Sincer.
Ce presiune sa ai la primul concurs de seniori? Nu are absolut nimic de pierdut sau de demonstrat.
16 avea si Diana. La 18 era retrasa.
Corect, am mai avut o mare campioana, 2 titluri olimpice la 18 ani parca sau chiar mai putin ? Diana Mocanu, am citit depre ea ca din cauza presiunii a cedat si si-a pierdut "pofta / placerea" de a mai face inot de performanta si incet incet s-a retras. In sporturile individuale mentalul este un factor decisiv. Oricum Diana pentru mine ramane un fenomen la fel ca acest copil de 16 ani caruia ii doresc sa vina acasa cu cel putin o medalie, nu conteaza care.
Are 16 ani. Daca il presezi de la varsta asta, la 20 l-ai pierdut.
Asa zice el, ca să para ca nu are presiune pe el. E psihologie inversa.
Doamna Potec, nu comparați sportivii. Nu este corect față de ei, față de antrenorii lor. Au ajuns amândoi la JO si merita incurajari indiferent de rezultate. Fiecare are strategia lui si o echipa diferită in spate. Ma astept la mai mult suport măcar emotional, căci financiar stim cat de greu reușiți doamna Potec sa produceti schimbari. Poate doar acum, după ce s-au afirnat vi se vor deschide usile. Puțin mai mult respect pentru sportivii pe care ii reprezentați. Dar si pentru antrenori si echipa lor. Munca acolo este. Felicitări David, Felicitari Robert! Doi băieți minunați.
Mare mare ghinion ,pentru David,doua sutimi de secunda?????transformati intr-o viteza cam ce ar insemna??o clipire din ochi?,un stranut??pacat pentru el merita mult mai mult.!
e mai comod să te distrezi comentând pe fotoliu cu berica în față
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.