SPORTURI  »  RUGBY  »  STEAUA - DINAMO

Încă un derby, același deznodământ » Steaua a învins-o pe Dinamo la rugby pentru a doua oară în decurs de o săptămână

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 noiembrie 2017 14:48

Steaua a obținut azi a doua victorie la rugby în fața marii rivale Dinamo în decurs de doar o săptămână.

Steliștii s-au impus în fața "buldogilor" cu 36-20, într-un meci disputat în Complexul Ghencea, contând pentru Cupa României.

Dinamoviștii au început mai bine, au condus cu 10-7, însă roș-albaștrii au preluat conducerea din acel moment. Steaua a intrat în avantaj la pauză, 17-10.

Dinamo a încercat din răsputeri să întoarcă scorul în repriza secundă, dar steliștii au reușit să securizeze victoria, impunându-se în final cu 36-20.

Săptămâna trecută, cele două mari rivale se întâlniseră și în campionat, pe stadionul "Florea Dumitrache". Roș-albaștrii au câștigat atunci cu 17-9.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”