SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

5 din 8 jucătoare și-au asigurat prezența la Turneul Campioanelor » Încă 7 se luptă pentru ultimele 3 locuri

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 octombrie 2015 12:59

Angelique Kerber a cîștigat semifinala de la Hong Kong cu Samantha Stosur, scor 6-2, 6-2 și s-a calificat în finala acestui turneu după doar o oră și 12 minute.

Pe locul 9 WTA, dar pe locul 5 în clasamentul WTA Race, Kerber este acum sigură de prezența la Turneul Campioanelor.

De asemenea, Agnieszka Radwanska a cîștigat cu 6-3, 6-1 partida cu Pliskova după doar o oră și 8 minute, iar dacă va cîștiga și finala de duminică din Muntenegru cu Danka Kovinici și ea va fi sigură de locul pentru turneul de la Singapore.

Jucătoare calificate pînă acum:

Simona Halep
Maria Șarapova
Garbine Muguruza
Petra Kvitova
Angelique Kerber

Se mai bat pentru următoarele 3 locuri

Agnieszka Radwanska (mari șanse)
Lucie Safarova
Flavia Pennetta
Timea Bacsinszky
Venus Williams
Carla Suarez Navarro
Karolina Pliskova
Belinda Bencici

Citește și:
Dacia, salvată de la dispariție de un fost om de fotbal din România: „I se datorează salvarea brand-ului”
Superliga
Dacia, salvată de la dispariție de un fost om de fotbal din România: „I se datorează salvarea brand-ului”
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
Stiri extrasport
Transformarea incredibilă a Larissei, modelul care a „înnebunit” lumea fotbalului la CM 2010 » Cum arată la 41 de ani
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Superliga
Daniel Bîrligea și-a scos mașina la vânzare: cât cere în schimbul ei
Echipa pe care Răzvan Lucescu exclude să o mai antreneze: „Hai să nu mai discutăm!”
Nationala
Echipa pe care Răzvan Lucescu exclude să o mai antreneze: „Hai să nu mai discutăm!”
ULTIMA ORĂ Furnizor major de componente auto transferă în România producția de la alte fabrici
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Furnizor major de componente auto transferă în România producția de la alte fabrici
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Diana Munteanu are un fotbalist favorit la CM: „Dacă m-ar da o tură cu trotineta nu mi-ar părea rău”

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”


Comentarii (8)
anne1970_ar
anne1970_ar  •  19 Octombrie 2015, 23:46

Simplu: hai Simona! E a noastra si cu bune si cu rele. NUmai prostii de romanasi de cartier despica firul in 4. Atata stiu, atata emit. Va fi greu, mi se pare ca e un turneu mult mai echilibrat si mai puternic decat cel de anul trecut. Sa speram intr-o figura frumoasa a Simonei, dar va fi f greu. Hai Simona!

merace
merace  •  17 Octombrie 2015, 21:46

Turneul din Luxemburg nu conteaza in clasamentul pentru Singapore, fiindca se termina dupa ce se trag la sorti grupele de la Singapore. Deci doar cel de la Moscova va decide ultimele calificate.

669532053190276
Mihai Badea  •  17 Octombrie 2015, 20:59

Nivelul atins astazi in competitiile tenisului de camp feminin,pe langa ierarhiile stabilite oarecum,face loc si imprevizibilului si,deci,frumusetii acestor intreceri!Simona noastra are o mare sansa,dar chiar si performanta de a fi privita ca o prima favorita, trebuie sa ne faca mandri!Noi dorim sa castige si o sustinem sufleteste asa cum putem fiecare!Ca de criticat,se gasesc imediat cei ce nu gusta spectacolul sportiv,ci de ocazii de a se baga singuri in seama,altfel fiind mult frustrati! Multumim si mult succes Simona!

Vezi toate comentariile (8)
Comentează
Close