SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

A fost stabilită ora meciului Simona Halep - Serena Williams » Sportiva din SUA a pierdut un singur set în faţa româncei

Articol de GSP - Publicat marti, 21 octombrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 21 octombrie 2014 12:16

Simona Halep a cîştigat primul meci de la Turneul Campioanelor în faţa canadiencei Eugenie Bouchard în doar 68 de minute.

Sportiva noastră s-a impus în două seturi, scor 6-2, 6-3. Următorul meci pentru Simona va fi însă mult mai greu.

Numărul 4 WTA o va întîlni pe Serena Williams. Partida se va juca mîine, de la ora 11:00, în direct DigiSport 2 şi DolceSport şi liveTEXT pe GSP.RO.

Celălalt meci al grupei, între Eugenie Bouchard şi Ana Ivanovici se va juca tot mîine, nu înainte de 14:30.

Serena Williams a cîştigat toate cele 3 dispute precedente cu Simona Halep. Prima întîlnire a fost la Wimbledon, cînd românca a reuşit să cîştige singurul ei set în faţa jucătoarei din SUA, 6-3. Le-a pierdut pe următoarele două categoric, 2-6, 1-6.

În următoarele două dispute de la Roma şi Cincinnati, Simona n-a avut nici o şansă. A pierdut în două seturi, 6-3, 6-0 în semifinale în Italia şi 6-0, 6-4 în "sferturi" în SUA.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”