Alte știri din fotbal
Elveția U20 - România U20, în Elite League » Start de partidă!
1
Marian Aliuță arată cu degetul o vedetă a naționalei și spune unde a eșuat flagrant Mircea Lucescu: „Nu făcea așa cu Pițurcă selecționer”
2
Românii sunt cu ochii pe ei diseară! Doi fotbaliști din play-off-ul Superligii visează la Mondiale
1
A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”
0
Știri din fotbal internațional
S-a stins căpitanul marii echipe a Bulgariei de la World Cup '94
0
Julian Nagelsmann, la cuțite cu golgheterul Germaniei » A înfruntat un întreg stadion
0
Gest fără precedent! Un milion de euro în vestiar și un apartament în Park Hill Residence pentru cel care va califica naționala
0
Fiica lui Ilary Blasi și Francesco Totti câștigă o avere la 19 ani din noua ei ocupație
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
3
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
7
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Ultimul fluier pentru Il Luce. Mircea Lucescu se retrage de la națională de ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
E bine asa.. cu King Kong iesit din peisaj, sansele de a castiga turneul sunt egale pentru toate jucatoarele, mai putin halepa, singura outsidera
Si tot nu se retrage din tenis?Ce dumnezeu,are totusi 35 de ani.....
Pai tocmai ca asta era poanta !!!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
nu pot sa cred cat esti de prost, stii cum sta cu H2H cu cele care sunt calificate ? atentie H2H nu e injuratura....
Castiga pe draku halepoasa! E buna cu cele dintr-a doua suta wta! Din cele enumerate in articol, ea nu bate niciuna!
Cand a vazut ca participa campeoana de la Bucuresti Very Small Slam, Serena si-a dat seama ca nu are nici o sansa.
s-a retras de frica
Practic, din momentul in care au fost facute publice documentele despre dopaj, Serena n-a mai evoluat in niciun turneu oficial. Ea resimte acest soc in primul rand in plan psihologic, pentru ca dovezile de dopaj sunt evidente si mai ales pentru ca acest lucru i-a fost tolerat ani de zile de catre oficialii WTA cu complicitatea celor de la WADA. In mod cert se teme de reactia ostila a spectatorilor platitori de bilete de pe arenele de tenis. Eu nu cred ca va mai reveni in circuit; probabil va mai sonda terenul la inceputul anului viitor la AO incercand sa mai dea un ultim tun din cariera. Daca nu va izbuti cred ca va renunta definitiv, mai ales ca inca nu stim daca i se va mai permite sau nu sa se dopeze "legal" si in continuare. In plan mental, intre situatia Serenei si a Sharapovei este o diferenta uriasa: desi ambele au fost dovedite dopate, Sharapova a fost pedepsita si suspendata, Serena nu. Din punctul asta de vedere Sharapova va reveni in forta si cu ambitia de a dovedi ca a fost nedreptatita, in timp ce Serena va reveni cu frica permanenta de a da explicatii de ce a fost atatia ani tolerata si iertata, atat in fata presei, a publicului cat si in fata colegelor si adversarelor din circuit. Serena isi domina adversarele prin teama, respectul si recunoasterea acestora; daca isi va pierde atuurile astea si in lipsa "medicamentelor" va deveni o simpla jucatoare cu forta la serviciu, nimic mai mult.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.