Alte știri din fotbal
Universitatea Craiova a aflat cât costă Nikita Stoinov! Dinamo a anunțat clauza de reziliere
0
Măldărășanu a rostit numele echipei din Superliga pe care n-ar antrena-o niciodată: „Nu se pune problema”
1
Dinamo va ceda patru jucători la aceeași echipă!
1
S-a aflat de ce nu joacă Matteo Duțu pentru Dinamo: „A tratat lejer concurența”
1
Știri din fotbal internațional
Darius Olaru a primit cea mai mică notă dintre toți titularii belgienilor, în thrillerul Saint-Gilloise - Bodo/Glimt 3-3
0
6 goluri în Royale Union SG - Bodo/Glimt » Darius Olaru, decisiv!
9
Fluier final în primele 8 partide din turul 3 preliminar de Liga Campionilor » Surpriză uriașă la Praga, Darius Olaru a fost protagonist, Craiova a stat cu ochii pe un rezultat
2
Auda a bătut pe Dinamo! Letonii care au „terorizat” FCSB mai fac o victimă în Europa
4
Lifestyle
BYD atacă segmentul de lux: chinezii lansează o limuzină care să rivalizeze cu Mercedes și BMW
0
Omul din umbră din echipa „Zeiței de la Montreal”: „Nota 10? Meritul Nadiei 80%. Eu – 1%!” + De ce nu vorbește Comăneci despre barbariile lui Karolyi
9
Cum s-au relaxat Ștefan Baiaram și soția Cristina, după victoria 4-0 cu Petrolul
4
Stadionul olimpic, lovit de inundații devastatoare lângă granița cu Austria » Sportivii au scăpat la limită de o tragedie
0
Contre la Bruxelles după criza din Ceuta: planul Spaniei de a legaliza ...
Libertatea
„Vrem în România sau în Rusia”. Migranții ajunși ilegal în Ceuta spun că ...
Adevărul
Ce mesaj a transmis Gică Hagi la dispariția lui Franco Baresi: „Unele ...
GSP SPECIAL
Moartea unui român de 19 ani la cules de roșii, pe o căldură de 40 de ...
Libertatea
Nu fi absurd ! Esti ilogic in tot ce spui, doar faptul ca tii cu Halep te face sa gasesti aceste argumente infantile !
Halep va fi pulverizata duminica de poloneza si se va trezi la realitate ! GO, IGA, GO !
Nu stiu ce sa zic, s-a schimbat suprafata, e mult mai rapida. Organizatorii dau tot mai mult credit jucatoarelor de forta, gen Osaka, in dauna unor jucatoare de tipul Simonei (sau al lui Stephens, na, ca sa nu zic tot de-a noastra). Daca acum 2 ani organizatorii de la Miami au mutat turneul de la Key Biscayne, unde se jucase peste 30 de ani la Miami Gardens. Adica de la una dintre cele mai lente suprafete de hard din circuit (dupa Indian Wells) la una foarte rapida, care avantajeaza forta. Asa si acum, la Melbourne, au schimbat suprafata. E practic a 3-a oara cand se schimba la Melbourne suprafata dupa ce la mijlocul anilor '80 s-a trecut de pe iarba (unde s-a disputat AO pana atunci) pe hard. Asa ca... sunt circumspect, poloneza are un avantaj mare pe hard rapid, dat de forta. Vedem insa!
eu ma mir ca a sccos-o pe kuznetsova. fata asta extrem de talentata are disparitii care dureaza ani de zile, deci probabil peste vreo alti 3-4 ani va ajunge la varf.
toate conditiile de acum o favorizeaza pe Simona (dorinta de revansa, teren rapid, caldura, forma ascendenta), asa cum toate conditiile de la RG favorizau forta fizica a polonezei (dorinta de revansa, clima rece, terenuri imbibate cu apa, mingi grele). as forta chiar cu Simona in 2 seturi (primul disputat tare, probabil)
Tecau e in optimi, unde va juca cu semifinalistii de anul trecut, Dodig/Polasek. Dodig e fostul coechipier al actualului partener al lui Tecau, Melo (au titlu si finala de GS impreuna). Va fi destul de complicat.
sa semene jocul cu vremea si sa ne strice afacerile oare?
Da, intre timp Pliskova a mai aratat o data ca nu e jucatoare de GS, iar Bencic ca si-a pierdut de mult forma si ca marea speranta a circuitului din 2015-2016 e cam pierduta prin turnee.
Sau poate, dimpotriva, stiindu-se ca Simona e obisnuita cu caldura si se simte bine in astfel de conditii, organizatorii o pun la ore cu temperaturi moderate, ca sa nu aiba un avantaj in fata adversarelor din cauza asta. :-)
Simona este, pana acum, rasfatata organizatorilor. Este al patrulea meci la rand programat la cea mai buna ora cu putinta, 19, inceputul reuniunii de seara. Niciun alt jucator sau jucatoare din turneu nu e in situatia asta. Nici macar Barty (care a jucat cu Gavrilova la orele amiezii, pe caldura mare), nici Serena si nici Djokovic sau Nadal, la baieti, care au avut si ei meciuri la orele amiezii. Nu stiu care e explicatia, dar sper sa tina. :-)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.