SPORTURI  »  TENIS  »  ROLAND GARROS

ROLAND GARROS // Primul șoc al zilei la Roland Garros: Caroline Wozniacki, OUT încă din turul I! A câștigat primul set cu 6-0

Caroline Wozniacki // FOTO: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 27 mai 2019 15:01

Caroline Wozniacki, locul 12 WTA, a fost eliminată în turul I la Roland Garros de rusoaica Veronika Kudermetova, locul 68 WTA, scor 6-0, 3-6, 3-6.

Daneza Caroline Wozniacki pornea cu prima șansă și a câștigat categoric primul set, 6-0. Wozniacki părea că se îndreaptă către o victorie facilă, dar
Kudermetova a reușit o revenire incredibilă.

În setul doi, rusoaica a făcut două break-uri și a trimis meciul în decisiv. În partea a treia, rusoaica a condus cu 3-0 și 5-2 și s-a menținut în avantaj până la final, câștigând cu 6-3.

În runda următoare, Kudermetova va juca împotriva învigătoarei meciului Zarina Diyas - Audrey Albie.

Wozniacki este al doilea nume mare care iese din primul tur de la Roland Garros, după nemțoaica Angelique Kerber. (Detalii AICI)

Petra Kvitova s-a retras de la Roland Garros! Cehoaica urma să o înfrunte pe Sorana Cîrstea: „Sunt foarte dezamăgită să anunț acest lucru”