Alte știri din fotbal
Cadre inedite în parcare, după FCSB - Metaloglobus » Gestul făcut de Mirel Rădoi
0
Rădoi a debutat cu stângul la FCSB și explică: „Azi s-a văzut ceva ce se întâmplă des în fotbalul românesc”
0
A ieșit plin de sânge de pe teren cu Metaloglobus. Rădoi: „Are fractură”
1
Mihai Popescu a revenit pe teren după 5 luni: „Nu îmi doream să intru în locul lui”
0
Știri din fotbal internațional
AC Milan, răpusă! Veste mare pentru Chivu aproape de miezul nopții. Noul clasament în Serie A
2
Fostul șef de galerie George Simion, surprins la meci alături de președintele Poloniei
8
Scor de neprezentare în meciul lui PAOK de astăzi » Reacția lui Răzvan Lucescu
0
Orice ar face nu e suficient! Englezii l-au lăsat corijent pe Radu Drăgușin, pentru prestația din Liverpool - Tottenham
4
Lifestyle
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
2
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Noul stadion național, aflat la 32 km de capitală, prinde contur » Cele mai noi imagini de pe șantierul arenei de 400 de milioane de euro
5
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a logodit la 20 de ani de la fotografia care a uimit lumea
3
Livetext Război în Iran, ziua 17: Iranienii râd de Trump care „i-a ocupat ...
Libertatea
Ce țări europene pot fi lovite de dronele și rachetele iraniene dacă Iranul ...
Adevărul
„Masa musculară, organul longevității!” » De ce trebuie să mărim doza de ...
GSP SPECIAL
Serviciile secrete germane fac dezvăluirile despre costurile reale ale ...
Libertatea
A venit eminenta sa ,tenismen,multiplu cunoscator si atotstiutor,,,,,,lasa,ne d-le CTP ca traducem singuri,ne-am saturat de atotstiiinta d-voastra.
Până sa revina, Simona a jucat un tenis nu doar urât, ci meschin, la ciupeala, fie cu mingi pe centru, 80 la sută, fie insistand enervant si inutil pe aceeasi parte a adversareri, doar-doar o va face sa greşească. O maniera de joc a unui caracter meschin si a unui om marunt, nu a unei mari campioane. Insasi revenirea nu a fost de mare campioana: echipa mi-a spus ca nu mai am ce sa pierd asa ca am jucat relaxat. Din acest motiv Simina Halep nu va fi niciodata o mare campioana, pentru ca nu are orgoliul unei mari campioane. Dupa Roland Garos a declarat ca un meci pierdut nu îi strica ei viața. Asta o definește. Lipsa orgoliului si a constiintei propriei valori. In rest, felicitari, e bun si locul doi. E foarte bun.
Domnule CTP exista un domeniu in care sa nu va pricepeti ? Analizand articolul dumneavoastra constatam cat sport de performanta ati facut. Mult domnule, mult..... sau poate deloc !? Toate au o limita, dar dumneavoastra ati ajuns sa nu mai vedeti limitele, poate din cauza luminitei de la capatul tunelului, pe care tot incercati sa o prindeti. Scuzati ! Simona merita felicitari ?! Desigur. FELICITARI SIMONA !
Batrana,obosita,depasita total. E timpul pentru bebelasi si turnee de placere. A facut destule si pentru ea si pentru Rom.
Noroc de CTP că ne-a luminat, cum dealtfel o face în orice subiect și orice împrejurare, altfel credeam că Halep chiar a meritat victoria ...
CTP un inginer care nu se pricepe la absolut nimic dar e mediatizat nevoie mare numai pt ca a fost omuletul de casa al tuturor presedintilor postdecembristi. In fudulia sa ridicola, isi inchipuie ca le stie pe toate cate sunt sub soare, de la tenis la cinematografie, de la muzica la religie, de la economie la politica. Parerile lui despre tenis nu conteaza, ciudat ca gsp ii publica elecubratiile. N-are nicio legatura cu tenisul.
CTP e un tonomat in care taica Stere mai baga din cand in cand cate o fisa. El si cu Geambasu ne-au mancat un Fed Cup cand au executat-o la comanda pe Buzarnescu, scopul fiind ca Begu sa joace in locul lui Michi, sa piarda iar Halep sa aduca la dublu victoria.
Asa cum un meci are doua reprize si 90 minute, la fotbal, tenisul are 3 seturi. Sigur ca se oboseste pe parcurs, dar ambele sportive obosesc, nu doar adversara Simonei! Insa cea tenace, inteligenta si care se adapteaza, castiga. Comentati ca habarnistii, important este scorul final, in toate situatiile, tenis sau alte sporturi. Tineti cont si de faptul ca cei sus in clasament (cazul Somonei) joaca, de regula, mult mai multe meciuri anual, ajungand in fazele superioare ale competitiilor, si nu orice meciuri, unele lungi si cu adversare tot din primele 10, in fazele finale, deci foarte solicitante. Cele de pe locurile 'nn' ies in primele tururi, apoi o fafaie in turnee cu meciuri fara importanta, nesolicitante si sunt proaspete fizic. Ii toti cantati phodul Simonei de ani de zile dar este o mare campioana, care va mai juca la nivel inalt mult timp. Cu partile ei bune si mai putin bune, dar e si ea om. Sigur ca uneori iti vine sa inchizi TV ul cand o vezi jucand dar e campioana noastra si merita respect. Bravo SIMONA!
Așa e! Meciul nu a fost câștigat de Simona Halep, ci, ca de obicei, de Cristian Tudor Popescu. Indiferent de rezultate, el va câștiga Australian Open, așa cum a câștigat bătălia de la Termopile, bătălia de la Waterloo și sângeroasa luptă cu ÎPS Teodosie.
Așa o fi dar este de notat că de multe ori, de prea multe ori îl pierdea Simona Halep! Important!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.