Alte știri din fotbal
Rapid, egalată de Kosice la ultima fază » Vulturar a înscris de la 60 de metri
1
Gest sfidător făcut de jucătorii Craiovei la debutul în preliminariile Ligii Campionilor
0
FCSB a învins-o pe Al Jazira, echipa lui Cosmin Olăroiu » Octavian Popescu a marcat unicul gol al meciului
2
Noutate la FC Argeș » Dani Coman anunță: „S-au schimbat lucrurile față de anul trecut” + Vești despre transferuri
0
Știri din fotbal internațional
Transfer de top în Premier League » Manchester United a plătit 60 de milioane de euro pentru starul lui Chelsea
0
Alertă maximă la Paris înainte de Franța - Maroc!
0
ML Vitebsk - Craiova, debutul campioanei în preliminariile Champions League » Două goluri din penalty
9
Radu Drăgușin și-a luat rămas-bun de la Tottenham: „Fotbalul nu înseamnă doar momentele pe care le sărbătorești”
0
Lifestyle
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
5
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Fără milă » Cristiano Ronaldo, ținta meme-urilor după eliminarea Portugaliei de la Mondial
9
Mărturia unei foste lucrătoare în azilele lui Viorel Pașca: „Au fost și ...
Libertatea
Eșec grandios: Rusia a încercat să copieze drona ucraineană „Baba Iaga”. ...
Adevărul
Arena din România pe care a jucat Arsenal a ajuns o junglă!
GSP SPECIAL
Cel mai lung proces de mare corupție din România. Prima sentință, cu ...
Libertatea
Foarte simpatici oamenii care pe aici (dar nu numai) o invata pe Halep cum sa joace. Chiar mi-o imaginez pe Halep asteptand cu nerabdare comentariile de pe forumuri ca sa isi poate stabili strategia de joc in cunostinta de cauza. Sunt oameni pe lumea asta care l-ar invata si pe Dostoievski cum sa scrie. Chiar nu va puteti abtine? Uitati-va pur si simplu la meci si bucurati-va!
Asta e Stoica Relu ( postarea este dupa Svitolina - cica sarboaica ) : Postat de Stoica Relu pe 08 Iunie 2017, 09:41 "Simona a facut ieri un meci slab in primul set si acceptabil in al doilea set,iar in setul trei sarboiaca a cazut psihic,pentru ca nu a stiut sa gestiioneze mingea de meci si s a prabusit.D aia Siomona a galopat in setul trei.Astia suntem noi romanii ,ne entuziasmam la greu si nu vedem realitatea.Citeam ieri aici un comentariu la unul din postaci ,spunea ca nici nu mai trebuie sa castige RG ca deja pentru el dupa meciul de ieri e campioana.Ce naiba e in capul nostru de gandim asa?D aia suntem medicorii in tot si nu realizam decat sporadic ceva cu adevarat grandios,pentru ca avem mentalitate de pierzator,de automultumire.O spun clar si raspicat,indf daca imi atrag injuraturi aici,ca Halep cu jocul de ieri slab nu are nici o sansa azi cu Pliscova.Daca nu joaca agresiv cu mingi aruncate pe colturile terenului ,s o plimbe pe lungana,alternad scurte cu lungi,clar nu are nici o sansa.Simona stie foarte bine asta.D aia ieri nu s a bucurat f tare,pentru ca stie ca ia trecut glontul pe la ureche.Terminati cu prostiile ,gen e deja nr 1 wta,campiona la RG.Inca nu e si mai e mult pana acolo.Daca trece de Pliskova ,in mod sigur urmeaza Bazinski.Svitolina a dominato 70% din meci copios.A noastra a alergat in pluton,ca sa spun asa iar sarboaica a impus ritmul dorit.La valoarea lui Hale,niciodata nu trebuia sa fie asa ieri."
sa vezi la gramatica ce slab e nivelul
Bravo Simona Halep!!! De la inceputul turneului, toti o vedeau ca favorita. Toti, mai putin romanii. Multi sunt anti-machedoni, multi sunt teoreticeni si antrenori de geniu ( de exemplu : Stoica Relu) si mai sunt cei care se plang ca s-au nascut in Romania si ca romanii au mentalitate de "looseri" ( de exemplu : Stoica Relu). La cate lacune ati gasit voi "specialistilor" in jocul Simonei Halep, ma mir ca e in prima suta in clasamentul WTA. Oricum, in finala sper sa castige a noastra sau daca nu castiga, sa fie un meci frumos. Abia astept sa vad meciul. PS: A se observa ca dupa fiecare punct sau virgula am pus cate un spatiu (nu inaintea lor). Poate mai invata ceva si anti-romanii.
Cu Simona nu se stie niciodata trebuie sa stai cu salvarea langa tine tot timpul.
Pe cine a scos Ostapenko pana in finala pe nimeni din top 10 pe Wozniacki care e o umbra, daca Simona pierde contra ei sincer e PROASTA!
Letona e o combinatie de ce au mai bun Pliskova si Svitolina. Intr-o zi buna, fireste. Eu zic ca va claca la presiunea finalei. Dar vs fi o mare jucatoare. De urmarit.
În mod normal, ar trebui să câștige Simona. E mai valoroasă decât letona (posibil un no1 WTA în 2-3 ani), are și experiența de partea ei. Însă, în tenis, orice e posibil. Ține de zi, de forma din ziua respectivă, plus de multe altele. Îi ținem pumnii Simonei sâmbătă. Ar fi HUGE.
Sunt sărit de prima tinerețe dar va jur că am vazut la viață mea toate jucătoarele romane dar SIMONA are ceva aparte tocmai din cauza că le vrea sa le întreacă pe toate.Simona mă face cu 45 de ani mai tânăr pt. Car-i mulțumesc. Sa ne trăiești Fără noastră să ne faci fericiți!!!
A castigat doua din cele 3 finale pe care le-am prezis inaintea sferturilor. Urmeaza ultima cu letona, teoretic cea mai slaba adversara dintre cele 8 ajunse in sferturi, dar asta numai si numai daca Simona face cel mai bun meci al ei din tot turneul. A dovedit deja ca poate sa faca fata la orice situatie dificila si cu orice adversara. Ostapenko e de nivelul unui tur 2 sau maxim 3 la RG daca nu e lasata sa-si impuna jocul agresiv heirupist. A castigat greu cu Wosniacki si cu Baczinski (fiind prietene, partenere de dublu si nascute in aceeasi zi, pe 8 iunie, data la care au si jucat semifinala, deci in conditii deosebite). Letona nu mi se pare mai periculoasa decat Svitolina cu nimic, noi speram cu totii sa ii puna mai putine probleme Simonei. In momentele cheie ale jocului Halep are mult mai multa experienta in a le gestiona in favoarea ei. Daca abordeaza finala gandindu-se ca joaca doar un meci din turul 2 sau 3, atunci nu poate rata victoria nici de aceasta data. Dupa victorie se poate in sfarsit bucura pt. performanta realizata !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.