dinamo_fan  •  08 Septembrie 2016, 10:23

Incredibila Serena care luna asta va face 35 de ani. Imi e greu in istoria sportului in general sa mai gasesc un exemplu de sportiv care a dominat atat de autoritar pana la aceasta varsta. Avem de a face cu un fenomen istoric iar faptul ca Halep i-a pus mari probleme este spre toata lauda ei. Bravo Simona, tine-o tot asa.

Sanislai Daniel  •  08 Septembrie 2016, 23:41

Cu greu pe sărăcie!

ungurul_vesel
ungurul_vesel  •  08 Septembrie 2016, 22:06
Postat de bvd_magheru pe 08 Septembrie 2016, 08:51

Revenirea aia de la 0 - 40 si 0 -1 la game-uri din setul doi a fost fenomenala !! In rest ce sa zic ? Baga aia as dupa as in timp ce a noastra nu reusea nici macar sa ii iasa prima seva consistent si totusi atit timp cit mingea se juca in teren Simona o domina la aproape toate capitolele ! Stiam insa ca se suprasolicita fizic si in setul trei va trebui sa cedeze . Totusi una peste alta mi-a placut meciul si Romania nu s-a facut de ris . Sa nu uitam ca ajucat contra celei mai mari jucatoare de tenis din toate timpurile ! Felicitari Simona Halep !

Poate ca o intrebi si ce consuma ca tu vad ca ai acces peste tot. Daca si restul sportivilor ar beneficia de "medicatia" sportivilor americani, ma indoiesc ca ar fi chiar asa mari.

kris78
kris78  •  08 Septembrie 2016, 17:53
Postat de dinamo_fan pe 08 Septembrie 2016, 10:23

Pentru mine meciul asta a fost ca un deja vu, mi-aduc aminte semifinala de la Miami din 2015 pierduta de Simona in fata Serenei exact in acelasi mod (setul unu pierdut fara drept de apel, revenire senzationala in setul doi, chiar a recuperat un break atunci, multumirea de sine dupa castigarea setului doi si apoi, evident, setul 3 cedat la diferenta de un break) Simona acorda in continuare prea mult respect adversarei si din pacate exact asta a costat-o pierderea meciului (pe langa serviciul de-a dreptul criminal al Serenei). Pentru cei care spun ca victoria Serenei a fost un clara, hai sa va lamuresc un pic: exceptand primul set, inceput in forta si castigat fara drept de apel, ce-i drept, in urmatoarele 2 seturi s-au facut DOAR 2 break-uri, situatia fiind un pic in oglinda; daca in setul 2 Simona a revenit de la 0-1 si 0-40, salvand 3 mingi de break si ducand scorul la 1-1, a reusit apoi un break si a fost capabila sa isi tina serviciul pana la sfarsit, in setul 3 (setul decisiv) s-a intamplat exact invers: Serena, salvand la randul ei 2 mingi de break la 15-40 (mare parte cu ajutorul serviciului), a reusit apoi break-ul la 2-1, ducand scorul la 3-1 si reusind astfel sa incheie partida. Numarul mic de break-uri din cele 2 seturi spune totul despre echilibrul acestei partide. Diferenta a fost mai mult de ordin mental (vesnica problema in cazul unor astfel de meciuri) un pic de noroc si...serviciul Serenei (pe langa cei 18 asi a avut alte zeci de servicii nereturnabile practic

tihi
tihi  •  08 Septembrie 2016, 16:31

Serena s-a impus destul de clar si usor.Cu primul si al treilea set castigat fara drept de apel,este departe castigatorul meciului.Da,in setul doi Halep a revenit,Serena a lasat-o mai moale vazand primul set,si chiar primul game al setului 2,astfel Halep a realizat jocul nivelului ei de loc 5 WTA! Tehnica de invidiat,viteza,forta si clarviziune in joc,un echilibru psihic de invidiat a condus linistit pe Serena la castigarea meciului.Intre cele doua jucatoare este o clasa diferenta,nu degeaba doboara Serena recorduri dupa recorduri in ciuda varstei si a problemelor de sanatate la umar.Halep trebuie sa invete sa dea cu racheta in minge si nu de pamant...acesta fiind cel mai urat si nesportiv gest pe terenul de tenis.Serena a facut 42 erori,si nu a dat cu racheta de pamant...ce s-ar fi intamplat,daca nu ar fi avut aceste greseli individuale fortate si nefortate...In setul doi,jumatatea punctelor castigate de Halep,au fost facute de Serena. 2-1 a fost un scor absolut meritat,ne putand fii pusa la indoiala si in pericol nici o secunda castigatoarea...

ciuleavvictorms
ciuleavvictorms  •  08 Septembrie 2016, 14:40
Postat de bvd_magheru pe 08 Septembrie 2016, 09:35

Ba in Bucuresti chiar si aia cu semintele creaza o atmosfera incredibila fatza de voi ardelenii !! In afara de galeria lui U Cluj nu aveti nimic acolo . Suporterii vostri seamna leit cu fetele de la Capilna !!.............https://www.youtube.com/watch?v=oa_xNHp_U10

normal d-le, aia sunt antrenati in ue, banuiesc ca si tu esti la antrenament! voi aveti mintea agera incat va naste *** din minut in minut, ma gandesc ca ajutati ***

timm
timm  •  08 Septembrie 2016, 12:34

Simona a iesit de pe arena zambind, in uralele si aplauzele, la scena deschisa, ale intregului stadion. Acest lucru spune tot despre calitate meciului si respectul pe care l-a impus la US Open.