SPORTURI  »  TENIS  »  WTA BEIJING

HALEP - KASATKINA // Simona şi rusoaica au vorbit despre duelul din sferturile de la Beijing: "Trebuie să dau totul pentru a câştiga"

Articol de GSP - Publicat joi, 05 octombrie 2017 08:44

Simona Halep, locul 2 WTA, se va duela cu Daria Kasatkina, locul 34 WTA, 34 WTA) în sferturile de finală turneului de la Beijing.

Românca, 26 de ani, a vorbit despre adversara ei şi a spus că va fi un meci dificil şi că doreşte să se revanşeze după înfrângerea de la Wuhan.

"Am jucat împotriva ei săptămâna trecută şi am pierdut. Deci ar putea fi o revanşă, dar nu se ştie niciodată. Este o adversară foarte dificilă şi loveşte puţin diferit. Luptă până la sfârşit pentru fiecare punct. Trebuie să analizez ce nu am făcut bine la Wuhan şi să încerc să am un joc mai bun", a spus Halep, potrivit site-ului WTA.

Rusoaica de 20 de ani a declarat că va fi un meci dificil şi că va trebui să joace cel mai bun tenis al ei pentru a câştiga.

"Am avut o seară şi un meci excelent cu Radwanska. Sunt fericită că am câştigat.

Vom juca pentru a patra oară împotrivă. Sunt încântată de acest meci. Suntem deja în sferturile de finală, așa că trebuie să dau tot ce e mai bun pentru a o învinge", a spus Kastkina.

Partida dintre Halep şi Kasatkina se va juca vineri, iar ora de disputare va fi anunţată cel mai probabil în cursul zilei de azi. Partida va putea fi urmărită în direct la TV Digi Sport 2 şi liveTEXT + faze video pe GSP.ro.

Ultimul meci dintre Halep şi Kasatkina s-a jucat chiar săptămâna trecută, în al doilea tur al turneului de la Wuhan, când rusoiaca s-a impus clar, în două seturi, scor 2-6, 1-6 (citeşte AICI rezumatul meciului).