SPORTURI  »  TENIS  »  ATP DOHA

Încă o înfrângere pentru tenisul românesc » Mergea și Inglot s-au oprit în sferturi la Doha

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 ianuarie 2017 17:09

Perechea Florin Mergea / Dominic Inglot a fost eliminată azi în sferturile de finală ale turneului de la Doha de către francezii Jeremy Chardy / Fabrice Martin, scor 3-6, 7-6, 7-10.

Mergea și partenerul său britanic s-au văzut învinși la capătul unei partide care a durat o oră și 24 minute.

Pentru prezența în sferturile de finală ale turneului de dublu de la Doha, Florin Mergea şi Dominic Inglot și-au asigurat 10.940 dolari și 45 puncte ATP.

Mergea și Inglot fac pereche de la sfârșitul sezonului trecut, după ce românul nu a mai continuat parteneriatul cu indianul Rohan Bopanna.