SPORTURI  »  TENIS  »  WTA THAILANDA

Irina Begu și Monica Niculescu, în finala turneului de la Thailanda » Când are loc meciul pentru trofeu

Irina Begu și Monica Niculesc // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 februarie 2019 13:39

Perechea Irina Begu/ Monica Niculescu, cap de serie numărul 2, a ajuns în finala turneului din Thailanda, după ce a trecut de perechea Xinyun Han/Darija Jurak, scor 7-6, 6-2.

• În finala Thailand Open, Irina Begu și Monica Niculescu se vor duela cu perechea Anna Blinkova/Yafan Wang. Meciul se joacă duminică, 3 februarie, de la ora 07:00, ora României.

În primul set, româncele au fost conduse cu 5-2, dar au revenit și au egalat. În tie-break, jucătoarele noastre au jucat mai bine și și-au adjudecat setul. În partea a doua, Begu și Niculescu s-au desprins la scorul de 2-2, câștigând patru game-uri la rând.

Dacă vor triumfa, Begu și Niculescu vor primi 12.300 de dolari și 280 de puncte WTA. Dacă pierd, încasează 6.400 de dolari și 180 de puncte.