Alte știri din fotbal
CFR Cluj, amanetat la propriu » Cine sunt antreprenorii cărora Ioan Varga le predă clubul: acuzații de manipulare a pieței, afaceri cu aur și un puci eșuat
1
U Cluj a recuperat doi jucători de bază pentru meciul cu Dinamo
1
MM Stoica a comentat scandalul provocat de Tavi Popescu după FCSB - Botoșani: „Dacă s-ar pune microfon în lojă, ar veni mascații să mă ia”
1
MM Stoica a anunțat când revine Dan Petrescu pe bancă: „Ca să fie lucrurile clare”
0
Știri din fotbal internațional
Play-off-ul UCL: 3 rezultate de egalitate, scor de calificare pentru echipa lui Răzvan Marin!
0
Charalambous și Pintilii au debutat oficial pe banca noii echipe: „Make this sh*t happen”
0
Scrisoarea lui Musiala după ce a oferit din nou scene dramatice: „Ăsta e diagnosticul! La prima vedere poate părea înfricoșător”
7
Ultimele vești de la Cagliari: Yael Trepy a fost extubat » Medicii anunță că jucătorul „n-are sechele neurologice”
0
Lifestyle
Femeia cu peste 1 milion de urmăritori intervine în scandalul de la FCSB: „Nu e nici 1% apreciat! A trecut printre atâția fotbaliști și nu i-ai spus un «bravo»”
22
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
1
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
„E o facultate mai grea decât Medicina umană, iar practica te omoară”. Cu ...
Libertatea
Racolați de pe drumuri și transformați în sclavi: cum acționa o familie din ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Consiliul Concurenței analizează scumpirea carburanților, după ce scăderea ...
Libertatea
Asa cum am mai scris si cu alta ocazie, daca Simona HALEP (intentionat am scris asa ca sa ii oftic!!!) ar castiga (chiar si teoretic e imposibil dar de dragul demonstratiei sa admitem ca se poate) un G.S. fara set pierdut si toate seturile castigate la 0 si chiar toate ghemurile castigate la 0, tot s-ar gasi rauvoitori care cu veninul in gat, ar scrie ca a fost ARANJAMENT TOTAL !!! Cine vrea sa fie RAU, nu poate fi oprit decat de DUMNEZEU, fie ca intr-adevar crede, fie ca NU !!!
Păi să îi întrebăm pe veșnicii cârcotași ce ar fi fost dacă în locul Pliskovei ar fi fost Halep. Vă imaginați câți ar fi ieșit din propria văgăună cu tot felul de invective?!?
:))))))))))
In urma acestui rezultat Osaka ramane lieder indiferent de celelate rezultate si Simona poate prinde doar locul 3 in cel mai fericit caz!Si se mareste diferenta de locul 1WTA!
Daca mai pica Svitolina si Serena, RG devine un fel de Bukarest Open d.p.d.v. al jucatoarelor...E drept ca de bani te apuca ameteala...
Nu neaparat. Mai socanta ar fi victoria ei la Roma, pentru ca Pliskova nu prea performeaza deosebit pe zgura. N-a reusit niciodata sa invinga la Roland Garros o jucatoare de marca (poate pe Garcia acum doi, dar frantuzoaica inca nu ajunsese in cariera in top 20 la acel moment). Sigur, a avut semifinale in 2017, dar in niste conditii speciale: a invins in primele 4 tururi doar jucatoare clasate mai jos de locul 65 WTA iar in sferturi a batut-o, cum ziceam, pe Garcia, care era oricum inafara top 20 si ea. Ma rog, e o surpriza, dar nu chiar atat de mare pe cat ar sugera pozitia Pliskovei in clasament. Iar Martic e o jucatoare foarte complicata pentru oricine, mai ales pe zgura si pe iarba.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.