SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Laude pentru Simona, din partea unei alte jucătoare din circuit: "Nu cred că Serena va câștiga US Open. Mizez pe Halep"

Articol de GSP - Publicat luni, 29 august 2016 14:30

Italianca Roberta Vinci (locul 8 WTA), a declarat că o consideră pe Simona Halep favorită pentru a câștiga US Open și s-a declarat surprinsă de faptul că românca nu a câștigat până acum niciun turneu de Grand Slam.

"Nu cred că Serena va câştiga. Halep. Mizez mereu pe ea. Este puternică, e ciudat că până acum nu a câştigat un turneu de Grand Slam. La masculin, cred că va câştiga Murray", a spus Vinci pentru Gazzetta dello Sport.

Simona Halep este favorita 5 a turneului de la US Open și va juca mâine în primul tur, contra lui Kirsten Flipkens (locul 56 WTA), de la ora 18:00.

Roberta Vinci o va întâlni în primul tur pe Anna-Lena Friedsam (locul 46 WTA).