Alte știri din fotbal
Rapid - Rapid Viena, al doilea amical al verii pentru giuleșteni » Prima ocazie
0
Ce a spus Darius Olaru, după ce noua sa echipă a dat de pământ cu FCSB
0
„Noua” Poli a pornit la drum! Ce a făcut Alexa în primul amical după transferurile de Liga 1
0
Primele decizii luate de noul antrenor al CFR-ului!
0
Știri din fotbal internațional
Florin Bratu a semnat! „Mitraliera” urmează să fie prezentat oficial la echipa cu 17 titluri de campioană
0
Din vacanță, Cristi Borcea se ia de Cristiano Ronaldo: „Nici nașul Becali nu ar fi în stare să facă la fel!”
0
Harry Kane se gândește deja la petrecere
0
Răzvan Lucescu, prezentat oficial la noua sa echipă
0
Lifestyle
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
0
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
7
La 25 de ani, o ingineră din România dezvoltă un model de inteligență ...
Libertatea
Donald Trump, la limita rasismului într-o postare despre Europa: „Când ...
Adevărul
Ce se întâmplă cu stadionul pe care Hagi a jucat ultimul meci la Steaua ...
GSP SPECIAL
Mondialul de fotbal a strivit audiențele televiziunilor de sport. Prima ...
Libertatea
Vorbeam de perioada dupa WW2. Nu a existat sentiment ultra-ucrainean. Abia dupa mass-media ce a daramat URSS-ul a iesit la suprafata. Normal ca au gasit un context istoric, ca si noi am vrut sa "revenim" la pasoptisti si regaliști de dinainte de '45. Tot manipulati.prin Dallas, Radio Romania Libera si ce mai era
Pai și eu ce zic?! Tocmai ca ești cu atât mai puțin împotriva unor acte de ucidere în masa când ai tai au trecut prin asa ceva. Asa cum toată Europa care e acum împotriva Rusiei ar fi complet ipocrita sa pledeze pentru o invazie teoretica a Rusiei cu ucideți în masa a civililor rusi. Dar momentan în Ucraina pica cetățeni ucrainieni ce cel mai probabil nu au nicio legătură cu acel episod. Pica tineri recrutați și civili ce sunt victime colaterale, nu cei ce au luat o decizie în legătură cu acel masacru. E ca și cum mi-ar da mi-e cineva foc la casa și eu încep sa ard casele vecinilor, ma răzbun pe cine nu trebuie.
Gasanova vede doar adevarul ei, nu poate fi luat in calcul, e subiectiva. Ceea ce trebuie sa fie facut e sa fie impachetata si trimisa acasa la Putin, ca tot ii ia apararea. Nu trebuie sa se discute politica la un turneu de tenis!
cauta referendumul din 91 si lasa gargara, esti praf.
Propagandistule de doi lei!Hrușciov a fost ucrainean!„Omiți”sa zici cine era tatucul in URSS in 1953- când Crimeea a fost„reorganizata”devenind regiune a Ucrainei!Posibil ca in 1991 Crimeea sa fi dorit sa fie independenta dar e la mintea cocoșului ca in primul rânde fața de Ucraina careia ii fusese„cedata”„pentru administrare”(te doare mintea ce eufemisme mai scot și noii propagandiști)!Independenta și atât!Dar nu-mi am,intesc sa fi fost vreun referendum atunci!
fals si iarasi fals. "Hrușciov s-a născut la 15 aprilie 1894, la Kalinovka, un sat din actuala regiune Kursk a Rusiei, aproape de granița actuală cu Ucraina. Părinții săi, Serghei Hrușciov și Ksenia Hrușciova, erau țărani săraci de origine rusă". Crimeea nu a fost annexata, a fost" cedata" Ukrainei pt administare, ambele fiind parte a urss-ului. Inclusiv Crimeea in 91 au fost pt independenta de ruSSia dezinformatorule
E ok sa fie libertate de opinie. E adevarat ca si ucrainenii au ucis mult anii astia. Nu o sa uit cum au ars nu de mult niste protestanti rusi. Si multe alte situatii. S.a limitat sua sa.i faca nazisti si cam atat. DAR in situatia de fata. In prezent faptul ca o tara ataca alta tara e f grav. Nu cred ca de discutat cine e bun si cine e rau. Cine greseste etc. Nu exista scuze pt asa ceva. Pt mine ambele parti is tot un fel de rusi, dar aia a lui putin au facut o nefacuta pt care istoria ii va judeca. Nu exista scuze pt a ataca alt stat si bombarda locuinte etc....
Ar trebui penalizate tari precum SUA, Gemnania, Franta, Spania, Belgia, Romania, etc. unde tenismenii rusi zburda si mai si castiga turnee ! Biden, Macron, recent azi Regele Spaniei le mai da la rusii castigatori si bani asfel ca ei, tenismenii rusi pot sustine financiar armata rusa invadatoare. Culmea este ca forurile conducatoare occidentale in tenis, adica ATP si WTA au penalizat Wimbledonul lasand-ul fara fara puncte de clasament, pe motivul absurd ca nu-i lasa pe rusi sa participe ! Cata fanarnacie , rusine sa le fie !
Traducerea ta e strâmba!Pentru simplul motiv ca Crimeea a fost anexata la Ucraina(de la Rusia)de catre ucraineanul...Hrușciov!In 1953!De altfel nici Donbasul și nici Odesa nu au aparținut vreodata Ucrainei-fiind sub stapânirea tatarilor din Crimeea-pâna la 1774 când au fost anexate și colonizate de Rusia țarista!
Numai ca Crimeea a fost anexata la Ucraina de ucraineanul...Nikita Hrușciov in 1953!Pâna atunci fusese la Rusia care la rândul ei le luasera de la Hanatul tatarilor din Crimeea!Ca și intreaga Ucraina de sud(inclusiv actualul Donbas!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.