SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MOSCOVA

Raluca Olaru, în semifinale la Moscova » Ce urmează pentru româncă

Articol de - Publicat miercuri, 17 octombrie 2018 16:02

Raluca Olaru și croata Darija Jurak au învins azi în sferturile de finală ale tabloului de dublu de la Moscova perechea Nadia Kiceniok, Anastasia Rodionova (Ucr/Aus) cu 6-4, 4-6, 10-8. Partida a durat o și 49 minute.

În semifinale, duetul româno-croat o va întâlni pe învingătoarea din meciul Evghenia Rodina, Ajla Tomljanovic (Rus/Aus) - Nigina Abduraimova, Alina Kalinskaia (Uzb/Rus).

Pentru Raluca, aceasta este a cincea semifinală din 2018, ea cucerind două titluri, la Rabat și Strasbourg.