Știri din fotbal internațional
Carlo Ancelotti se aștepta la debutul cu emoții de la Mondial: „Nu poți câștiga turneul din primul meci”
0
Start în Australia - Turcia, în Grupa D la Campionatul Mondial » Aici am fi putut fi noi
0
FIFA a intervenit după decizia controversată din Qatar - Elveția » Ce s-a întâmplat la faza care a divizat lumea
0
Haiti - Scoția s-a terminat cu dramatism maxim! Golul din minutul 28 a decis partida
0
Lifestyle
Antrenoare de fitness, fosta ispită de la „Insula Iubirii” va fi noua prezentatoare de la „Observator”
0
Katy Perry, în centrul atenției la SUA – Paraguay, alături de fostul prim-ministru
2
I l-a aruncat în cap lui Beckham! Reporterul GSP era la 3 metri distanță și a surprins întreaga scenă ciudată, la SUA - Paraguay
3
Toți o țin minte cu telefonul în decolteu, iar acum s-a întors după 16 ani! Larissa Riquelme, apariție de nerecunoscut la SUA - Paraguay
0
Acordul SUA-Iran va fi semnat duminică și Strâmtoarea Ormuz va fi deschisă ...
Libertatea
Istoria fascinantă a fotbalului. De la lupte violente pe maidane, la un ...
Adevărul
Se construiește stadionul viitorului în România » Va funcționa exclusiv cu ...
GSP SPECIAL
O țară din Europa face referendum pentru plafonarea numărului populației. ...
Libertatea
Inainte de joc, *** a declarat ca se simte excelent. Cind a mintit, inainte sau dupa? Intrebarea este una retorica, *** minte tot timpul.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Cei mai mari prosti sunt cei ce n-au alteva mai bun de facut decat de numarat banii altora!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Si ce-ai fi vrut, tata? *** Viata isi urmeaza cursul. Daca esti roman adevarat, sustine-o in continuare. Daca nu... Danemarca te asteapta cu bratele deschise! Poti s-o urmaresti pe Wozniacki de-acuma, care e problema? In ceea ce ma priveste, sunt cu Simona pana la capat, indiferent cati hateri mai rai ca tine or sa mai apara pe piata. C-asa-i danezul...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Simona este libera sa se duca sau sa nu se duca la orice turneul. Cine nu-i place, are libertatea sa nu se uite, sa nu o bage in seama. Mie personal mi-a facut rau sa ma uit la meciurile ei. Asa ca nu ma mai uit. Imi ajung comentariile pertinente care apar pe reviste profesioniste nu pe GSP care aloca spatii mari ca Anamaria Prodan si-a cumparat pisica, ca X este amanta lui Y, ca ce a mai facut marele Becali !
Anul 2019 a fost bun si pe plan financiar. Pana la TC. Simona castigase numai din premii aproape 5.000.000 $. La TC. a mai castigat cca. 520.000 $. Deoarece a participa la toate turneele Premier Mandatory si Premier 5, WTA mai acorda pentru locul 4/5 o bonificatie de 450.000 $. Deci aproape 6.000.000 $. Se mai adauga banii din publicitate. Oare cati romani castiga aceasta suma intr-un an, sau macat o zecime ? Si aceata prin talent si multa munca. Bani castigati de la straini, nu luati de la romani, de ex. din contracte oneroase cu statul date de Partid !
*** cat iti mai bati joc de noi?Ai stat degeaba o luna si te-ai calarit cu ala si acum dupa 3 meciuri esti tare obosita si ai nevoie de o vacanta. Ai vacanta aproape 3 luni pana la Australian open. Parca vad ca acolo vii deja accidentata. Acum cativa ani pt bani erai prezenta la toate turneele. Acum ti-ai facut plinul si joci numai unde iti convine. Lasa-te de tenis si lasa-ne si pe noi in pace cu fitele tale.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Anul 2019 a fost pentru Simona un an bun. Este pe locul 4 mondial. Daca Svitolina castiga va fi pe locul 5. Ce se mai poate spune de primele rachete din marile puteri ale lumii : Germania - locul 18 , Rusia - locul 30, Spania - locul 37, Franta - locul 40. Prima racheta a Italiei - la coada TOP 100 WTA - locul 97 !! Trebuie sa ai un caracter mizerabil sa faci comentarii ca unele intalnite la GSP. Dar dusmanii neamului romanesc cauta orice ocazie sa ne inproaste cu noroi.
Cred ca Simona se gandeste serios la retragerea din circuitaul WTA si la dedicarea exclusiva cu problemele casnice, mai ales ca nunta bate la usa. Aceasta decizie de a nu se antrena in Australia este un motiv suficient de mare care sa puna la indoiala relatia cu Dareen Cahill si un indiciul serios al unei posibile retragere din cometitiile de anvergura. Probabil ca Sarbatoarea Craciunului va fi momentul de reflectie majora privind viitorul sau sportiv.
Bine oltene , ti-ai postat opinia si la Racnetul Craiovei?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.