SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

SIMONA HALEP. Ce ai ratat la meciul Simonei Halep de la Indian Wells » Moment extrem de tensionat și reacția furioasă a româncei

Articol de GSP - Publicat luni, 12 martie 2018 12:36

Simona Halep s-a calificat în această dimineață în optimile de finală de la Indian Wells, după victoria muncită obținută în fața americancei de 19 ani Caroline Dolehide, scor 1-6, 7-6, 6-2.

Tensiunea ridicată a meciului a fost reliefată cel mai bine de un punct câștigat de Dolehide în setul secund. Halep a servit la 5-2 pentru a închide setul, dar jucătoarea din Statele Unite a făcut break după un punct în care a luat-o efectiv la țintă pe Simona.

Liderul din clasamentul WTA i-a aruncat o privire extrem de tăioasă adversarei și a părut că nu acceptă scuzele lansate de Dolehide. În final, Simona a câștigat setul secund la tie-break.