Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

TENIS    •   INDIAN WELLS

SIMONA HALEP. Ce ai ratat la meciul Simonei Halep de la Indian Wells » Moment extrem de tensionat și reacția furioasă a româncei

Luni, 12 Martie

Simona Halep s-a calificat în această dimineață în optimile de finală de la Indian Wells, după victoria muncită obținută în fața americancei de 19 ani Caroline Dolehide, scor 1-6, 7-6, 6-2.

Tensiunea ridicată a meciului a fost reliefată cel mai bine de un punct câștigat de Dolehide în setul secund. Halep a servit la 5-2 pentru a închide setul, dar jucătoarea din Statele Unite a făcut break după un punct în care a luat-o efectiv la țintă pe Simona.

Liderul din clasamentul WTA i-a aruncat o privire extrem de tăioasă adversarei și a părut că nu acceptă scuzele lansate de Dolehide. În final, Simona a câștigat setul secund la tie-break.